Офіційний веб-сайт
Наприклад, 20.04.2019
Наприклад, 20.04.2019
Для людей з вадами зору

Експерти Міжнародної антикорупційної консультативної ради (ІАСАВ) готують рекомендації стосовно покращення правосуддя у справах про топ-корупцію в Україні

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак разом з членами Національного агентства Олександром Скопичем на Олександром Серьогіним обговорили питання поточної діяльності НАЗК з представниками Міжнародної антикорупційної ради (ІАСАВ).

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак разом з членами Національного агентства Олександром Скопичем та Олександром Серьогіним обговорили питання поточної діяльності НАЗК з представниками Міжнародної антикорупційної ради (ІАСАВ). До складу делегації IACAB ввійшли голова Робочої групи з боротьби з хабарництвом у міжнародних та комерційних операціях ОЕСР Драго Кос, Клеменс Мюллер, Манфредас Лімантас. Мова йшла про  аналіз антикорупційних зусиль НАЗК, зокрема удосконалення системи електронного декларування.

Голова НАЗК Наталія Корчак окреслила основні напрацювання та спектр завдань відомства на найближчий час. У свою чергу Олександр Скопич та Олександр Серьогін розповіли про проблемні питання, зокрема стосовно необхідності зміцнення потенціалу Національного агентства в частині удосконалення системи е-декларування, отримання сирцевого коду для проведення його аналізу, потреби в додаткових приміщенях для розміщення Реєстру та належного фінансування для створення територіальних підрозділів НАЗК.

Іноземні експерти зазначили що за результатами свого першого візиту до Києва 6-9 вересня 2017 року готують висновок про загрози та ризики, які пов’язані із розслідуванням та судовим розглядом справ, які стосуються корупції вищого рівня в Україні, та рекомендації IACAB щодо покращення ситуації. Вони також висловили сподівання, що майбутні рекомендації допоможуть ефективно вирішити проблемні питання функціонування системи е-декларування.

Нагадаємо, 28-30 листопада експерти ІАСАВ провели друге засідання в Києві. Під час нього зустрілись із керівництвом НАБУ, САП, генеральним прокурором України Юрієм Луценком, представниками Адміністрації Президента та комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, членами громадських організацій.

Довідково: Міжнародна консультативна антикорупційна рада (ІАСАВ) була створена на запит Верховної Ради України програмою технічної допомоги ЄС Україні - Антикорупційна Ініціатива ЄС (EUACI). Консультативна Рада допомагатиме Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції посилити стратегічний нагляд за реалізацією антикорупційних реформ. До її складу входять топ-антикорупціонери Європи:

  1. Карлос Кастресана (Carlos Castresana)
  2. Анка Юрма (Anca Jurma)
  3. Джовані Кесслер (Giovanni Kessler)
  4. Драго Кос (Drago Kos)
  5. Мартін Кройтнер (Martin Kreutner)
  6. Данієль Телесклаф (Daniel Thelesklaf)