Офіційний веб-сайт
Наприклад, 21.02.2019
Наприклад, 21.02.2019
Для людей з вадами зору

Фахівці НАЗК навчили уповноважених осіб застосовувати превентивні антикорупційні механізми

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції провели тренінг з питань практичної реалізації превентивних антикорупційних механізмів для уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції

Фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції провели тренінг з питань практичної реалізації превентивних антикорупційних механізмів для уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції. Захід відбувся у клубі Кабінету Міністрів України за сприяння Програми розвитку ООН в Україні. 

Тренінг відкрили член НАЗК Руслан Рябошапка та заступниця Директора ПРООН в Україні пані Блерта Чела. “Забезпечення належного рівня знань положень антикорупційного законодавства працівниками уповноважених підрозділів, вміння чітко та оперативно реагувати в ситуаціях виникнення потенційного та реального конфлікту інтересів, а також забезпечення дотримання вимог законодавства щодо фінансового контролю є необхідним інструментом ефективного запобігання корупції в державі”, -  зазначив Руслан Рябошапка.

Участь у заході взяв також заступник Міністра Кабінету Міністрів України Михайло Тітарчук, який представив присутнім останні законодавчі зміни в частині унормування функціонування уповноважених підрозділів та їх взаємодії з Урядом.

Під час тренінгу представники Департаменту антикорупційної політики НАЗК презентували тренінговий навчальний курс для працівників державних органів та посадових осіб місцевого самоврядування «Правові засади та практичні аспекти запобігання корупції» разом з відповідними лекційними матеріалами.

Також за участі представників функціональних департаментів НАЗК обговорювалися питання виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та особливості фінансового контролю майнового стану публічних службовців.

Порушені під час заходу теми викликали неабиякий інтерес учасників, перевівши його у площину дискусії з обговорення проблемних і нагальних питань практичної реалізації превентивних антикорупційних механізмів. При цьому найбільш обговорюваними стали питання дотримання заборон щодо володіння корпоративними правами, спільної роботи близьких осіб, обмежень після припинення публічної служби (так званого “пантофляжу”), декларування статків депутатами місцевих рад.

Участь у тренінгу взяли понад 100 представників державних органів та органів місцевого самоврядування як центрального так і місцевого рівнів. При цьому Руслан Рябошапка звернувся до присутніх з ініціативою періодичного проведення подібних заходів, які є унікальним майданчиком для налагодження каналів співпраці НАЗК з уповноваженими підрозділами та дають можливість з перших вуст почути про проблеми реалізації антикорупційного законодавства на місцях.

Нагадаємо, що Державною програмою щодо реалізації засад державної антикорупційної політики України (Антикорупційною стратегією) на 2015-2017 роки НАЗК визначено відповідальним за проведення тренінгів для працівників уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції.

З презентаціями можна ознайомитись за посиланнями:

Нові законодавчі вимоги щодо забезпечення доброчесної поведінки

Навчальний курс

Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів