Офіційний веб-сайт
Наприклад, 20.04.2019
Наприклад, 20.04.2019
Для людей з вадами зору

Національне агентство направило до суду ще 4 протоколи про адміністративні правопорушення за результатами планових перевірок

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про направлення до суду ще 4-х протоколів про адміністративні правопорушення за неподання/несвоєчасне подання повідомлень про су

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про направлення до суду ще 4-х протоколів про адміністративні правопорушення за неподання/несвоєчасне подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та несвоєчасне подання декларації.

Відповідні протоколи складено за результатами планових перевірок дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в державних органах.

Так, було встановлено, що дві посадові особи Антимонопольного комітету, порушивши вимоги статті 52 Закону, не подали та несвоєчасно подали повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після отримання разового доходу у вигляді заробітної плати на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року. Відповідальність за такі порушення передбачена частиною другою статті 172‑6 КУпАП.

Ще один посадовець, звільнився з посади у державній установі, підпорядкованій Міністерству внутрішніх справ України, однак декларацію перед звільненням подав із запізненням. Таке порушення тягне за собою відповідальність, передбачену частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Нагадаємо, що суб’єкти декларування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинні подати декларацію перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Така декларація подається не пізніше дня звільнення, а якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця – не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.