Офіційний веб-сайт
Наприклад, 26.03.2019
Наприклад, 26.03.2019
Для людей з вадами зору

Наталія Корчак: НАЗК прийняло рішення про розподіл державних коштів на фінансування політичних партій у 2017 році

Національне  агентство з питань запобігання корупції розподілило кошти,   виділені з державного бюджету   на фінансування статутної діяльності політичних партій у 2017 році.  

Національне  агентство з питань запобігання корупції розподілило кошти,   виділені з державного бюджету   на фінансування статутної діяльності політичних партій у 2017 році.  

За словами голови Національного агентства Наталії Корчак, відповідним рішенням передбачається надання "Радикальній партії Олега Ляшка" 38 млн 257,9 тис. грн,  "Об'єднанню "Самопоміч" – 56 млн 394,56 тис. грн, "Блоку Петра Порошенка" -112 млн 103,6 тис. грн , "Опозиційному блоку" – 48млн 467,7 тис. грн, "Всеукраїнському  об'єднанню "Батьківщина"- 29 млн 182,2 тис. грн, "Народному фронту" – 113 млн 753,5 тис. грн.

"На фінансування партій  у поточному 2017 році  з держбюджету виділено більше 398 мільйонів гривень.  Відповідно до чинного законодавства, кошти, виділені з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій, які отримали  таке право,    Національне агентство розподіляє на початку кожного року",   -  повідомила голова НАЗК. 

Вона також зазначила, що державне фінансування статутної діяльності політичних партій, відповідно до внесених змін до Закону України "Про політичні партії в Україні", розпочалося  з ІІІ  кварталу 2016 року. Таким чином,  якщо в минулому році партії отримали кошти тільки за ІІІ та ІV квартали, то цього року вони фінансуватимуться щоквартально у передбаченому законодавцем обсязі. 

Наталія Корчак також повідомила, що  рішенням НАЗК передбачається виділення коштів у сумі  44 млн 239,94 тис. грн "Об'єднанню "Самопоміч", відповідно до дотримання політичною партією гендерної квоти на парламентських  виборах 2014 року. 

При цьому голова Національного агентства  уточнила, що політична партія має право відмовитись від державного фінансування своєї статутної діяльності шляхом подання до  Нацагентства  відповідної заяви.  До цього часу від жодної політичної партії, яка   отримала право на щорічне державне фінансування  у поточному 2017 році, заяви не надходило.  

Нагадаємо, що державне фінансування статутної діяльності політичних партій здійснюється  відповідно до внесених змін до Закону України "Про політичні партії в Україні». Державне фінансування статутної діяльності політичних партій  розпочалося  в Україні  з третього кварталу 2016 року.

Відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні",  кошти виділені з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій,  розподіляє Національне агентство з питань запобігання корупції між тими  політичними партіями,  на підтримку виборчих списків яких під час останніх позачергових виборів народних депутатів України 2014 року у єдиному загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі було подано не менше 5%  дійсних голосів виборців.

Щорічний обсяг державного фінансування статутної діяльності політичних партій становить дві сотих розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня року, що передує року виділення коштів державного бюджету, помноженого на загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів України на підставі даних протоколу Центральної  виборчої комісії про результати останніх чергових або позачергових виборів народних депутатів України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.