Офіційний веб-сайт
Наприклад, 16.01.2019
Наприклад, 16.01.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК: до Генеральної прокуратури та Нацполіції направлено ще 3 обґрунтовані висновки за результатами перевірок е-декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції направило  до Нацполіції та Генеральної прокуратури обґрунтовані висновки, затверджені на засіданні за результатами повної перевірки декларацій за 2016 рік ще 3-х посадовців.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило  до Нацполіції та Генеральної прокуратури обґрунтовані висновки, затверджені на засіданні за результатами повної перевірки декларацій за 2016 рік ще 3-х посадовців.

Недостовірні відомості у декларації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб подали депутат Кіровоградської обласної ради Абрамян Вартан Юрійович та прокурор прокуратури Московського району м. Харкова Коритін Денис Сергійович.

Так, Вартан Абрамян не задекларував 4 земельні ділянки в м. Кропивницькому та в Кіровоградській області загальною площею 40,89 га,  квартиру у м. Києві, не вказав дохід у вигляді вартості земельних ділянок, отриманих у власність за договором міни, а також вказав недостовірні відомості щодо коштів, розміщених на банківському рахунку.

За результатами перевірки декларації встановлено недостовірні відомості на загальну суму 1 343 696,65 грн. Обґрунтований висновок направлено до Нацполіції.

Денис Коритін не вказав у декларації автомобілі дружини AUDI А5  та BMW 420D, дохід від здійснення дружиною підприємницької діяльності та її заробітну плату. Також прокурор не задекларував  дохід від продажу свого автомобіля Mersedes-Benz C180. Загалом відомості в декларації посадовця відрізняються від достовірних на суму  1 132 255,79 грн. Обґрунтований висновок направлено до Генеральної прокуратури.

Ще один висновок направлено до Генеральної прокуратури стосовно заступника начальника управління – начальника відділу контролю за обігом підакцизних товарів ДФС Комана Андрія Романовича. За результатами перевірки його декларації встановлено ознаки незаконного збагачення, а саме набуття активів, підстави виникнення прав на які не вдалося встановити.

Так, встановлено, що дружина посадовця у 2016 році зареєструвала на своє ім’я автомобіль Mercedes-Benz GLC-220, однак відповідно до документів власником автомобіля на момент реєстрації була не вона, а мати посадовця. Таким чином, посадовець отримав у спільну власність вказаний автомобіль.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1, а за незаконне збагачення – статтею 368-2  Кримінального кодексу України. У разі виявлення ознак такого правопорушення Національне агентство затверджує обґрунтований висновок та  направляє його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.