Офіційний веб-сайт
Наприклад, 24.04.2019
Наприклад, 24.04.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК: до суду направлено ще 10 протоколів за результатами здійснення контролю своєчасності подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані та е-декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції на останньому засіданні прийняло рішення про направлення до суду ще 10-ти протоколів про адміністративні правопорушення щодо неповідомлення/несвоєчасного повідомлення посадовцями про суттєві зміни у майновому стані та несвоєчасного подання декларацій.

Національне агентство з питань запобігання корупції на останньому засіданні прийняло рішення про направлення до суду ще 10-ти протоколів про адміністративні правопорушення щодо неповідомлення/несвоєчасного повідомлення посадовцями про суттєві зміни у майновому стані та несвоєчасного подання декларацій.

Протоколи, що стосуються повідомлень про суттєві зміни  у майновому стані, складено стосовно директора Казенного підприємства «Укрспецзв’язок»  Компанець Анатолія Миколайовича, депутата Запорізької обласної ради Михайської Наталі Вікторівни, заступника директора Департаменту – начальника управління супроводження судових спорів Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Фатьянова Руслана Олександровича.

Так, Анатолій Компанець у березні 2017 року придбав автомобіль MAZDA CX-5 вартістю 383 476 гривень, однак повідомлення про суттєві зміни не подав.

Руслан Фатьянов несвоєчасно повідомив Національне агентство про придбання квартири вартістю  372 533 гривень.

Чотири протоколи складено стосовно депутата Наталі Михайської, яка перебуваючи одночасно на посаді в.о. фінансового директора Управління директорів ПАТ «Запоріжсталь» неодноразово  у 2017 році отримувала від цього підприємства дохід у вигляді частини заробітної плати та бонусів, кожний з яких становить суму, що передбачає подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.  Однак всі повідомлення депутат подала несвоєчасно.

Не дотримались вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та несвоєчасно подали декларації колишній член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Гордієнко Оляна Павлівна (після звільнення за 2017 рік), старший слідчий в особливо важливих справах ГПУ Климович Федір Сергійович (щорічна за 2017 рік) та колишній директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти Смирнов Олександр Олегович (щорічна за 2016 рік).

Нагадаємо, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подається суб’єктом декларування у разі отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту отримання такого доходу або придбання майна.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – частиною першою цієї статті.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.