Офіційний веб-сайт
Наприклад, 22.09.2018
Наприклад, 22.09.2018
Для людей з вадами зору

НАЗК: до суду направлено ще 5 протоколів за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про направлення до суду 5 протоколів про адміністративні правопорушення за порушення вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про направлення до суду 5 протоколів про адміністративні правопорушення за порушення вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Протоколи складено стосовно двох депутатів районних рад Київської області:  Вишгородського району – Василя Мартиненка та Броварського району – Олександра Кеуша, а також щодо начальника Фастівського комбінату комунальних підприємств Валентини Войтенко.

Так, Національне агентство встановило, що Олександр Кеуш під час розгляду районною радою питання щодо затвердження списку присяжних Броварського міськрайонного суду не оголосив публічно про наявність у нього реального конфлікту інтересів. Враховуючи, що депутат був одним із кандидатів, включених до вказаного списку, у нього був наявний приватний інтерес, зумовлений можливістю отримання ним статусу присяжного міськрайонного суду та у подальшому – гарантій і матеріального забезпечення, які передбачені Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Під час розгляду подібного питання на засіданні Вишгородської районної ради Василь Мартиненко, який був одним із кандидатів до складу присяжних Вишгородського районного суду, не лише не оголосив публічно про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а й голосував за прийняття рішення.

Начальник Фастівського комбінату комунальних підприємств Валентина Войтенко, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила свого безпосереднього керівника про наявність у неї реального конфлікту інтересів та приймала рішення про преміювання працівників комбінату, якими в тому числі преміювала і себе.

Відповідальність за такі правопорушення, а саме – неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту, передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Національне агентство зазначає, що складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.