Офіційний веб-сайт
Наприклад, 16.01.2019
Наприклад, 16.01.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК направило до суду ще 8 протоколів про порушення вимог закону щодо конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду ще 8 протоколів про адміністративні правопорушення, які стосуються недотримання вимог закону щодо конфлікту інтересів.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду ще 8 протоколів про адміністративні правопорушення, які стосуються недотримання вимог закону щодо конфлікту інтересів. Зокрема, протоколи складено стосовно голови Хмільницької міської ради Вінницької області Редчика Сергія Борисовича та начальника Білоцерківської районної державної лікарні ветеринарної медицини Кондратюка Олега Миколайовича.

Так, Хмільницький міський голова Сергій Редчик, не повідомивши у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, взяв участь у розгляді та голосуванні за рішення Хмільницької міської ради, яке, зокрема, передбачало йому виплату надбавки та премії.

Перебуваючи на посаді начальника Білоцерківської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Олег Кондратюк також не повідомив про наявний у нього конфлікт інтересів, пов’язаний із перебуванням у його підпорядкуванні близьких осіб, та підписав наказ, яким  було заохочено грошовою премією його дружину.

Звертаємо увагу, що сімейні відносини завжди становлять для особи, на яку поширюються положення Закону України «Про запобігання корупції», приватний інтерес, зумовлений бажанням піклування про близьку особу. Відповідно, наявність у такої особи службових повноважень, пов’язаних із вчиненням/невчиненням дій, прийняттям рішень стосовно близької особи, утворює потенційний конфлікт інтересів, а реалізація службових повноважень стосовно близької особи – реальний конфлікт інтересів.

Нагадаємо, відповідно до положень статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.