Офіційний веб-сайт
Наприклад, 19.03.2019
Наприклад, 19.03.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК повідомило НАБУ про декларування недостовірної інформації народним депутатом та прокурором

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій народного депутата та прокурора Київської обласної прокуратури виявило ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією – декларування недостовірної інформації. Відповідні обґрунтовані висновкизатверджені на засіданні Національного агентства та направлені до Національного антикорупційного бюро.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій народного депутата та прокурора Київської обласної прокуратури виявило ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією – декларування недостовірної інформації. Відповідні обґрунтовані висновки затверджені на засіданні Національного агентства та направлені до Національного антикорупційного бюро.

Встановлено, що народний депутат Мельничук Сергій Петрович у деклараціях за 2015 та 2016 роки не задекларував корпоративні права у двох господарських товариствах, загальний розмір яких у грошовому еквіваленті становить 1 054 000 гривень.

Чуйков Вадим Сергійович, прокурор відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Київської області, у декларації за 2016 рік не вказав вартість придбаних ним у 2014 році мотоцикла Harley-Davidson та у 2016 році автомобіля BMW 525D, не задекларував дохід від продажу іншого авто та не вказав корпоративні права дружини.

Загалом у декларації прокурора встановлено недостовірні відомості на суму 2 356 617 гривень.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 - 1 Кримінального кодексу України.

Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 76 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та 5 обґрунтованих висновків щодо ознак незаконного збагачення.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.