Офіційний веб-сайт
Наприклад, 20.04.2019
Наприклад, 20.04.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК склало адмінпротоколи за порушення термінів подання декларацій та неповідомлення про суттєві зміни в майновому стані

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи за фактами порушень встановлених законом термінів подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи за фактами порушень встановлених законом термінів подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Встановлено, що директор Комунального некомерційного підприємства "Консультативно-діагностичний центр" Деснянського району м. Києва Юрій Лимар після купівлі HYNDAI SANTA FE 2016 року випуску вартістю 1 239 000 грн не повідомив про суттєві зміни в майновому стані. І хоча авто було придбане ним ще 7 березня 2017 – відповідне повідомлення в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, досі відсутнє. Відповідальність за це передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За результатами здійснення контролю за своєчасністю подання декларацій Національне агентство склало та направило до суду три адмінпротоколи, які  стосуються службовців Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Головного управління ДФС у Закарпатській області, Служби у справах дітей Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації. Встановлено, що суб’єкти декларування несвоєчасно подали щорічні декларації за 2017 рік. Відповідальність за це передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Нагадаємо, що за минулий рік Національне агентство направило до суду 164 адмінпротоколи за фактами несвоєчасного подання декларацій, а також 145 адмінпротоколів за фактами неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Таким чином, порушення частин 1 та 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є найбільш поширеними серед декларантів.

Складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.