Офіційний веб-сайт
Наприклад, 26.03.2019
Наприклад, 26.03.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК та Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні обговорили подальшу співпрацю

В Національному агентстві з питань запобігання корупції відбулася зустріч з представниками Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI). Сторони обговорили напрями  подальшої співпраці.

В Національному агентстві з питань запобігання корупції відбулася зустріч з представниками Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI). Сторони обговорили напрями  подальшої співпраці.

Учасники зустрічі погодилися, що для ефективного виконання своїх завдань Національне агентство потребує подальшого посилення інституційної спроможності, чому сприятиме технічна допомога EUACI.

Під час обговорення сторони зосередилися на двох пріоритетних напрямах, у яких Національне агентство потребує технічної допомоги. В першу чергу це посилення аналітичних можливостей системи логічного та арифметичного контролю (ЛАК) та Реєстру декларацій. Необхідність модернізації ЛАК зумовлена тим, що кількість декларацій, які перевіряються, з року в рік зростає.

Крім того, збільшується навантаження на ЛАК в частині контролю за своєчасністю подання декларацій та проведення спеціальних перевірок: лише у 2018 році було опрацьовано близько 17 тисяч повідомлень щодо неподання або несвоєчасного подання декларацій. Для порівняння, у 2016 році ця кількість була значно меншою – 1700 повідомлень. Також зростає кількість спеціальних перевірок декларацій кандидатів на відповідні посади, які проводяться у 7-денний строк – у 2018 році таких перевірок було понад 11 тисяч.

Внаслідок існуючих у Порядку проведення повних перевірок обмежень та відсутності належного обміну даними з необхідними реєстрами наразі триває робота над підготовкою рішень Національного агентства про результати 100 повних перевірок, розпочатих ще у 2017 та на початку 2018 років.

Другим напрямом співпраці з міжнародними партнерами є запровадження Case management system – електронної системи управління справами, яка дозволить уповноваженим особам відстежувати справи, координувати прийняття рішень та аналізувати великі масиви інформації.

У заході взяли участь в.о. керівника апарату Національного агентства Олександр Писаренко, керівники департаментів та управлінь Національного агентства, старший антикорупційний радник Клеменс Мюллер та антикорупційний експерт Галина Кохан.