Офіційний веб-сайт
Наприклад, 26.03.2019
Наприклад, 26.03.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК виявило конфлікт інтересів в діях народного депутата та ще двох посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 5 адмінпротоколів стосовно трьох посадовців.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 5 адмінпротоколів стосовно трьох посадовців.

До суду направлено протокол про адміністративне правопорушення стосовно народного депутата України Борислава Розенблата, який користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, звернувся до Національного агентства із депутатським зверненням. У цьому зверненні порушувалось питання, що становило його приватний інтерес: проведення Національним агентством повної перевірки декларацій щодо одного зі співробітників Національного антикорупційного бюро України, котрий є свідком сторони обвинувачення у кримінальному провадженні, у якому підозрюється народний депутат. Таким чином, депутат вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також до суду направлено два протоколи про адміністративні правопорушення стосовно Ярослава Колесніка, який перебуваючи на посаді головного лікаря Білоцерківського обласного онкодиспансеру, підписав наказ про преміювання своєї доньки, що працює на посаді заступника головного лікаря з медичної частини у цьому ж закладі.

Ще два адмінпротоколи направлено до суду стосовно Івана Ровенка, який перебуваючи на посаді головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району, підписав наказ про преміювання своєї дружини, що працює на посаді лікаря загальної практики у цьому ж закладі.

Таким чином, Ярослав Колеснік та Іван Ровенко, усвідомлюючи наявну суперечність між їх приватним інтересом, зумовленим сімейними стосунками, та службовими повноваженнями, прийняли рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинили адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.