Офіційний веб-сайт
Наприклад, 19.03.2019
Наприклад, 19.03.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення у декларації народного депутата

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки декларації народного депутата виявило ознаки кримінального правопорушення – незаконного збагачення. Ще 2 посадовці подали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки декларації народного депутата виявило ознаки кримінального правопорушення – незаконного збагачення. Ще 2 посадовці подали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак правопорушень затверджені на засіданні Національного агентства та направлені до Національного антикорупційного бюро та Національної поліції.

Висновки складено стосовно народного депутата Голубова Дмитра Івановича, депутата Селидівської міської ради Донецької області Мірумяна Артура Григоровича та головного лікаря комунального закладу «Вишгородська районна центральна лікарня» Клюзка Івана В’ячеславовича.

Дмитро Голубов у декларації за 2016 рік задекларував власні та дружини грошові активи на загальну суму в гривневому еквіваленті 14 166 058 гривень, законність походження яких не підтверджено доказами. Депутат пояснив наявність коштів здійсненням різноманітних операцій з криптовалютою «біткоїн», однак жодних документів, які б підтверджували відповідні факти, не надав.

Артур Мірумян, подаючи декларацію за 2017 рік, не вказав частку нежитлового приміщення вбудовано-прибудованого громадсько-культурного центру, автомобіль дружини, а також недостовірно задекларував отриманий від різних джерел дохід. Загалом встановлено зазначення депутатом недостовірних відомостей на суму 2 243 835 гривень.

Обґрунтовані висновки щодо депутатів направлені до Національного антикорупційного бюро.

Іван Клюзко у декларації за 2016 рік не вказав належні йому 2 земельні ділянки, садовий будинок, водний транспортний засіб, власну заробітну плату. Крім того, посадовець не вказав дружину як члена своєї сім’ї та відповідно її активи: 3 земельні ділянки, 2 квартири, автомобіль, отриманий у звітному році дохід. Загалом встановлено зазначення недостовірних відомостей на суму 1 804 860 гривень.

Відповідний обґрунтований висновок направлено до Національної поліції.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 - 1 Кримінального кодексу України, а за незаконне збагачення – статтею 368-2 цього кодексу.

Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 79 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів та ознак незаконного збагачення.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.