Офіційний веб-сайт
Наприклад, 21.04.2019
Наприклад, 21.04.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення у фінансових звітах трьох політичних партій у 2018 р.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у трьох звітах політичних партій про  майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру (далі –Звіт) у 2018 році. Відповідні матеріали вже направлені до Національної поліції України.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у трьох звітах політичних партій про  майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру (далі –Звіт) у 2018 році. Відповідні матеріали вже направлені до Національної поліції України.

Так, за результатами аналізу Звітів  партії «ВО «Батьківщина», «Українського об’єднання патріотів –УКРОП» та «Соціал-демократичної партії»  встановлені факти подання завідомо недостовірних відомостей у Звітах партій (частина 1 статті 159-1 Кримінального кодексу України). До Нацполіції направлені  три матеріали щодо «ВО «Батьківщина» та по два  матеріали відносно «Соціал-демократичної партії» та партії «УКРОП».

Впродовж 2016-2017 років Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Національної поліції 19  матеріалів стосовно 16 політичних партій: «Аграрна партія України», «Наш край», «Народний рух України», «Нова політика», «Самоврядна Українська держава», «Зелені», «ВО «Свобода», «Комуністична партія України», «Партія сильної влади», «Власна сила», «Партія вільних демократів», «Політичне об’єднання «Пряма дія», «Патріотична партія України»,  «Українська партія чесності, боротьби з корупцією та організованою злочинністю», «Національно-демократичне об’єднання «Україна», «ВО «Батьківщина».

На підставі підготовлених у Національному агентстві матеріалів стосовно  політичних партій  розпочато кримінальні провадження за ознаками подання завідомо недостовірних відомостей у Звітах політичних партій (стаття 159-1 ККУ ).

Довідково

Кримінальний кодекс України. Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму

  1. Подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах - карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  2. Умисне здійснення внеску на підтримку політичної партії особою, яка не має на те права, або від імені юридичної особи, яка не має на те права, умисне здійснення внеску на користь політичної партії фізичною особою або від імені юридичної особи у великому розмірі, умисне надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму фізичною особою або від імені юридичної особи у великому розмірі чи особою, яка не має на те права, або від імені юридичної особи, яка не має на те права, а так само умисне отримання внеску на користь партії від особи, яка не має права здійснювати такий внесок, або у великому розмірі, умисне отримання у великому розмірі фінансової (матеріальної) підтримки у здійсненні передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму, умисне отримання такої фінансової (матеріальної) підтримки від особи, яка не має права надавати таку фінансову (матеріальну) підтримку, - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно, - караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  4. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб, організованою групою або поєднані з вимаганням внеску чи фінансової (матеріальної) підтримки у здійсненні передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. Великим розміром у цій статті визнається розмір суми грошових коштів, вартість майна, пільг, послуг, позик, переваг, нематеріальних активів, будь-яких інших вигод нематеріального чи негрошового характеру, що у два чи більше разів перевищує встановлений законом максимальний розмір внеску на підтримку політичної партії чи максимальний розмір фінансової (матеріальної) підтримки на здійснення передвиборної агітації або агітації з референдуму.