Офіційний веб-сайт
Наприклад, 19.03.2019
Наприклад, 19.03.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК: за неправдиві відомості в е-декларації передбачено відповідальність

Зазначення у декларації завідомо недостовірних відомостей тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Зазначення у декларації завідомо недостовірних відомостей тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Про це під час брифінгу зазначив  заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

Зокрема він зазначив, що відповідно до частини 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, подання завідомо недостовірних відомостей про майно на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат встановлено штраф від 17 тис. до 42,5 тис. грн.

А в разі, якщо суб’єкт декларування ще й умисно не подав декларацію та сума завідомо недостовірних даних перевищує 344,5 тис. грн. - настає кримінальна відповідальність. А саме, стаття 366-1 Кримінального кодексу України передбачає у такому випадку штраф від 42,5 до 51 тис. грн., громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадуємо, що за результатами першої хвилі е-декларування про свої доходи за 2015 рік прозвітували 103 268 суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.