Офіційний веб-сайт
Наприклад, 16.02.2019
Наприклад, 16.02.2019
Для людей з вадами зору

НАЗК затвердило результати повної перевірки е-декларацій 8 членів Уряду

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило результати повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 та 2016 роки, поданих членами Кабінету Міністрів України. 

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило результати повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 та 2016 роки, поданих членами Кабінету Міністрів України. 

Відповідні рішення прийняли сьогодні  члени  Національного агентства на основі моніторингу і перевірки декларацій стосовно майна, коштів та корпоративних прав, набутих декларантами після квітня 2015 року, що зумовлено положеннями Закону України «Про запобігання корупції», прийнятого Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року.

Суб’єкти декларування, щодо яких затверджені результати повної перевірки декларацій:

• В’ячеслав Кириленко, Віце-прем’єр-міністр України – за 2015 рік

• Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України – за 2015 та 2016 роки

• Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – за 2015 рік

• Олександр Саєнко,   Міністр Кабінету Міністрів України – за 2015 рік

• Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту України – за 2015 та 2016 роки

• Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України – за 2016 рік

• Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України – за 2016 рік

• Юрій Стець, Міністр інформаційної політики України – за 2016 рік

Уповноважені особи НАЗК встановили, що  підстави для притягнення суб’єктів декларування до адміністративної або кримінальної відповідальності відсутні. Нагадаємо, що підставою для настання кримінальної відповідальності згідно зі статтею 3682 Кримінального кодексу України є набуття з 26 квітня 2015 року особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі.

Зафіксовані окремі факти  порушення статей Закону України «Про запобігання корупції», стосовно яких будуть вжиті заходи щодо створення в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можливості для подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 та 2016 роки з достовірними відомостями.

Під час здійснення повної перевірки декларацій Національне агентство використовувало інформацію, отриману з Національної автоматизованої інформаційної системи департаменту Державної автомобільної інспекції,  Державного суднового реєстру України та Суднової книги; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру цивільних повітряних суден України,  Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,  Державного реєстру фізичних осіб-платників податків,    державних реєстрів патентів України на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та знаки для товарів і послуг  тощо,  інформацію, отриману на запити від державних органів, юридичних осіб публічного та приватного права, а також інформацію, викладену в поясненнях суб’єктів декларування та доданих до них документах.

Нагадаємо, що положення Закону «Про запобігання корупції», пов’язані з регулюванням суспільних відносин в антикорупційній сфері,  введені в дію 26 квітня 2015 року. При цьому слід враховувати, що саме дата введення в дію Закону «Про запобігання корупції» є початком для виникнення, зміни чи припинення прав та обов’язків відповідних суб’єктів правовідносин.

Разом із цим зазначимо, що в новій редакції викладено статтю 368-2 Кримінального кодексу України, відповідно до якої суб’єктами злочину є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які визначені у пункті 1 частини першої ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції». Тому набуття з 26 квітня 2015 року такою особою у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі, передбачає кримінальну відповідальність за статтею 368-2 Кримінального кодексу України.

З проектами рішень про результати здійснення повної перевірки можна ознайомитися на сайті Національного агентства:nazk.gov.ua/zasidannya-17-serpnya