Офіційний веб-сайт
Наприклад, 20.04.2019
Наприклад, 20.04.2019
Для людей з вадами зору

Станом на сьогодні НАЗК направило до суду 55 протоколів про адміністративні правопорушення щодо е-декларування: міністр, депутати, судді

Національне агентство з питань запобігання корупції станом на сьогодні направило до суду 55 протоколів про адміністративні правопорушення за внесення недостовірних відомостей та несвоєчасне подання без поважних причин декларацій за 2015 та 2016 роки, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. З них 16 протоколів - за останні 2 місяці.

Національне агентство з питань запобігання корупції станом на сьогодні направило до суду 55 протоколів про адміністративні правопорушення за внесення недостовірних відомостей та несвоєчасне подання без поважних причин декларацій за 2015 та 2016 роки, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. З них 16 протоколів - за останні 2 місяці.

Зокрема, направлені до суду протоколи стосовно міністра та 3-х заступників міністрів, 4 протоколи стосовно 3-х народних депутатів, 3-х працівників прокуратури та 2-х суддів, які порушили статтю 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час чергового засідання 24 листопада цього року Національне агентство прийняло рішення про направлення до суду 5-х протоколів про адміністративні правопорушення, які передбачені частиною першою статті 172-6 та частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Нагадаємо, що складення протоколу стосовно суб’єкта декларування і передача такого протоколу до суду не є свідченням вчинення суб’єктом декларування адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Довідково

Стаття 172-6 КУпАП про порушення вимог фінансового контролю:

Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.