Офіційний веб-сайт
Наприклад, 25.06.2018
Наприклад, 25.06.2018
Для людей з вадами зору

Україна представила Антикорупційній мережі ОЕСР звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні

Антикорупційна мережа для країн Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на своєму 18-му пленарному засіданні, що проходить 11-14 вересня цього року у м.Парижі, Французька Республіка, затвердила звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні, в якому ОЕСР за участю міжнародних та національних експертів надані рекомендації щодо необхідних подальших кроків

Антикорупційна мережа для країн Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на своєму 18-му пленарному засіданні, що проходить 11-14 вересня цього року у м.Парижі, Французька Республіка, затвердила звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні, в якому ОЕСР за участю міжнародних та національних експертів надані рекомендації щодо необхідних подальших кроків.

Звіт представила делегація України під координацією Національного агентства з питань запобігання корупції. Прийняттю звіту передував візит в Україну оціночної місії, яка надала ОЕСР своє бачення антикорупційних реформ в нашій державі.

За результатами обговорення в ході пленарного засідання Антикорупційної мережі за участі делегацій її держав-учасниць затверджено звіт про імплементацію рекомендацій щодо здійснення антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією. Головним результатом звіту стало схвалення Антикорупційною мережею ОЕСР основних антикорупційних реформ в Україні та ключових напрямків їх подальшого впровадження.

Під час пленарного засідання з обговорення антикорупційних реформ в Україні національний координатор – керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко, доповів секретаріату ОЕСР про стан справ у сфері запобігання корупції та останніх законодавчих змін в Україні, а також повідомив про результати діяльності новостворених антикорупційних органів - НАБУ, САП, НАЗК, АРМА, запуску електронної системи декларування майнового стану публічних службовців, реформи системи правосуддя тощо.

У складі делегації України у пленарному засіданні Антикорупційної мережі для країн Східної Європи та Центральної Азії ОЕСР також беруть участь представники Національного агентства з питань державної служби, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро  та Фонду держмайна.

В обговоренні брали участь міжнародні експерти EUACI, EUAM, UNDP, USAID, а також запрошені секретаріатом ОЕСР представники громадських організацій з України.

Секретаріат та експерти ОЕСР відзначили значний поступ України в сфері запобігання та протидії корупції, який відбувся в останні роки, визнали прогрес у становленні та діяльності нових антикорупційних органів,  схвально оцінили результати впровадження та розвиток системи державних закупівель «Прозорро», успіхи у впровадженні реформи державної служби та антикорупційних стандартів в сфері корпоративного управління державними підприємствами.

Нагадаємо, що Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі - Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.

Найближчим часом звіт про імплементацію Україною антикорупційної реформи в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією буде опубліковано на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Довідка: Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією з зовнішніх програм ОЕСР. Програма націлена на просування високих стандартів боротьби з корупцією в країнах, які не є членами ОЕСР.