Офіційний веб-сайт
Наприклад, 26.03.2019
Наприклад, 26.03.2019
Для людей з вадами зору

Відсутність доступу до всіх реєстрів створює перешкоди, але не зупиняє нас в роботі – Олександр Мангул

Зустріч керівництва НАЗК з представниками європейських дипломатичних місій та міжнародних організацій відбулась 21 лютого в залі засідань Національного агентства.

Зустріч керівництва НАЗК з представниками європейських дипломатичних місій та міжнародних організацій відбулась 21 лютого в залі засідань Національного агентства.

Голова НАЗК Олександр Мангул повідомив європейських партнерів про результати роботи відомства та пріоритетні завдання, які необхідно виконати для підвищення ефективності перевірки декларацій: «Здійснення автоматизованої перевірки, логічного та арифметичного контролю декларацій — це пріоритет нашої роботи. Ми ставимо за мету підвищення кількості і якості проведених перевірок».

«Початок роботи автоматизованої системи перевірки декларацій виявив деякі проблемні моменти, що стосуються доступу до державних реєстрів і баз даних. Для повноцінної реалізації автоматичної перевірки Національне агентство повинно мати відповідний доступ до усіх реєстрів і баз даних. На сьогодні є доступ до 13 з 16 необхідних реєстрів, однак зв’язок з трьома реєстрами можна назвати умовно автоматичним. Ще до 3-х реєстрів доступ відкриється лише після ухвалення Парламентом відповідних змін до законодавства. У 2017 році ми підготували та внесли у Верховну Раду законопроект 7276, проте його досі не розглянуто. Сьогодні це створює певні перешкоди в роботі, але не зупиняє процес», — сказав Голова НАЗК.

Олександр Мангул повідомив, що робота автоматизованої системи контролю також виявила деякі проблеми щодо якості ведення і наповнення державних реєстрів та стабільності їх роботи: «Після завершення проведення перевірок 1000 декларацій ТОП-посадовців ми проведемо аналіз цієї роботи й виступимо з ініціативою щодо поліпшення роботи з ведення державних реєстрів, що дозволить суттєво підвищити якість перевірок декларацій».

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні  Рубен Мадсен (Ruben Madsen) зазначив, що наявного доступу до реєстрів, який є у НАЗК, має бути достатньо для проведення перевірки декларацій, яких у Реєстрі 3 млн, також підкреслив що 13 реєстрів вже дають змогу робити більше.

Нагадаємо, що Національне агентство проводить повну перевірку перших 500 декларацій з 1000 ТОП-посадовців з наявними ресурсами логічного і арифметичного контролю і доступу до реєстрів.

У зустрічі взяли участь представники посольств 8 держав: Королівств Нідерланди та Данія, Великої Британії, Німеччини, Італії, Польщі та Франції, Румунії. Крім цього, до Національного агентства прибув заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні.