Офіційний веб-сайт
Наприклад, 22.09.2018
Наприклад, 22.09.2018
Для людей з вадами зору

За два тижні роботи оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування надав 5 664 консультацій  щодо подання е-декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані

Оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування надав 5 664 консультації  щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Найбільше суб’єктів декларування цікавлять питання технічного характеру.

Оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування надав 5 664 консультації  щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Найбільше суб’єктів декларування цікавлять питання технічного характеру.

Шановні декларанти, нагадуємо, покрокова інструкцію щодо зміни ЕЦП та  е-mail розміщена на сайті Національного агентства та на нашій сторінці у Facebook.

Отримувати новий електронний цифровий підпис доведеться, якщо Ви його втратили, забули пароль від нього, або якщо термін його дії сплинув. Електронну поштову скриньку реєстрації в Реєстрі доведеться змінити  у разі втрати доступу до неї, зокрема якщо вона створена у поштовому сервері з доменом.ru. Зверніть увагу, що поштову електронну скриньку декларант може змінити і самостійно у особистому електронному кабінеті Реєстру, однак лише у випадку, якщо при цьому не змінювався ЕЦП.

Також надаємо відповіді на актуальні питання від суб’єктів декларування щодо заповнення декларації та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, з якими декларанти найчастіше звертаються до фахівців оперативного штабу Національного агентства.

1. Чи подається повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в разі отримання у спадщину (за договором дарування) квартири (будинку, земельної ділянки тощо) коли оцінка не проводилась? Чи подається таке повідомлення, коли  суб’єкт декларування подарував нерухоме майно?

Відповідно до частини другої статті 52 ЗУ «Про запобігання корупції» та розділу 3 Правил заповнення форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, що є складовою Форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, затвердженої рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/29091, суб’єкт декларування повинен повідомити про об’єкти нерухомості, які він придбав (набув у власність), якщо їх вартість перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року у якому подається повідомлення. Якщо при отриманні спадщини (укладанні договору дарування) грошова оцінка майна не проводилась, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подається. Також, якщо нерухоме майно було відчужене без отримання доходу повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не подається, навіть якщо вартість такого майна перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб  на перше січня відповідного року.      

2. Як зазначити в декларації інформацію про «продаж автомобіля по довіреності»?

Відповідно до Цивільного кодексу України надання довіреності третій особі на розпорядження транспортним засобом не означає продаж такого транспортного засобу цій особі, а лише надає їй право розпорядитись транспортним засобом від імені довірителя. Тобто довіритель і надалі залишаєтесь власником транспортного засобу, що зокрема відображено у Єдиному державному реєстрі МВС, до відчуження ним або довіреною особою такого транспортного засобу та оформлення такого відчуження відповідно до чинного законодавства. Тобто такий транспортний засіб має бути відображений у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» декларації.

3. Яку посаду та місце роботи зазначати у кожному з типів декларації?

У щорічній декларації зазначається місце роботи та займана посада станом на останній день звітного періоду, а не на момент заповнення чи подання декларації. У разі подання декларації фізичними особами, що визначені пунктом п’ятим частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» вказується те місце роботи та посада, у зв’язку з якими на особу поширюється обов’язок подавати декларацію. Якщо декларація подається кандидатом на посаду вказується місце роботи чи служби, а також посада,  на яку особа претендує. У разі подання декларацій перед звільненням та після звільнення зазначається місце роботи та посада з якої звільняється чи звільнився суб’єкт декларування відповідно, та у зв’язку з чим у нього виник обов’язок подати такі декларації.

4. Яку суму зазначати в декларації як дохід: ту, що нарахували, чи ту, що суб’єкт декларування  отримав на руки?

У розділі «Доходи, у тому числі подарунки» декларації вказуються нарахована сума, без відрахування податків. Інформація, що зазначається у розділі стосується доходів та подарунків отриманих протягом всього звітного року.   

Нагадаємо, оперативний штаб створено у Національному агентстві з метою надання консультацій з питань подання електронних декларацій. Звернутись до штабу можна за телефонами +38(044)200-06-63, +38(044)200-06-64, +38(044)200-06-65, +38(044)200-06-62 або завітати особисто за адресою: м.  Київ, бульвар Дружби народів, 28, каб.105.

Штаб продовжить свою роботу до 1 квітня цього року.