Офіційний веб-сайт
Наприклад, 16.02.2019
Наприклад, 16.02.2019
Для людей з вадами зору

Звіт про імплементацію Україною антикорупційної реформи презентували сьогодні в НАЗК

Представники Антикорупційної мережі для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – Антикорупційна мережа ОЕСР) Даніель Телесклаф і Тетяна Хаванська презентували Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні та виконання рекомендацій, наданих в рамках Стамбульського плану дій боротьби проти корупції

Представники Антикорупційної мережі для країн Східної Європи і Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – Антикорупційна мережа ОЕСР) Даніель Телесклаф і Тетяна Хаванська презентували Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні та виконання рекомендацій, наданих в рамках Стамбульського плану дій боротьби проти корупції.

Звіт про імплементацію антикорупційної реформи в Україні в рамках Четвертого раунду моніторингу Стамбульського плану дій боротьби проти корупції був затверджений у вересні 2017 року в Парижі на пленарному засіданні Антикорупційної мережі OECР. Презентація звіту відбулася у Національному агентстві з питань запобігання корупції за участі представників державних органів, відповідальних за виконання рекомендацій, представників громадськості та міжнародних організацій.

За словами Національного координатора з питань реалізації Стамбульського плану дій, члена Національного агентства Олександра Серьогіна, реалізація Стамбульського плану дій передбачає не лише огляд національного законодавства, аналіз роботи антикорупційних інституцій, але й поточний моніторинг виконання рекомендацій щодо реалізації положень Конвенції ООН проти корупції та інших міжнародних стандартів, прописаних в інструментах ОЕСР та Ради Європи.

Звіт містить основні висновки про імплементацію антикорупційної реформи в Україні, а також 25 рекомендацій щодо подальших кроків реалізації Україною прийнятих на себе міжнародних зобов’язань.

Серед наданих рекомендацій – забезпечення незалежного та ефективного функціонування антикорупційних органів України, прозоре та безперешкодне функціонування системи декларування майна, практичне впровадження норм стосовно конфлікту інтересів та захисту викривачів, впровадження рекомендацій щодо реформування державної служби, посилення координаційної ролі НАЗК у системі державних органів, впровадження судової реформи та реформа органів прокуратури, створення антикорупційних судів, продовження реформи системи держзакупівель, забезпечення запобігання корупції в приватному  секторі тощо.

Учасники заходу також обговорили пріоритети подальших дій, як нові рекомендації можуть бути імплементовані Україною.

Зі звітом можна ознайомитись за посиланням.

Довідка: Антикорупційна мережа для країн Східної Європи і Центральної Азії є однією з зовнішніх програм ОЕСР, яка спрямована на просування високих стандартів боротьби з корупцією в її країнах-учасницях. Україна є учасником однієї з субрегіональних ініціатив Антикорупційної мережі – Стамбульського плану дій боротьби проти корупції з 2003 року та в останні роки бере активну участь у моніторингових зустрічах цієї ініціативи.

Член Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Серьогін, відповідно до рішення Уряду, є Національним координатором з питань реалізації Стамбульського плану дій боротьби проти корупції Антикорупційної мережі ОЕСР.