НАЗК направило до суду 12 адмінпротоколів за порушення термінів декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 12 протоколів стосовно 4 суб’єктів декларування за порушення термінів подання декларації, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані та про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента.

Національне агентство встановило, що депутат Бориспільської районної ради Київської області Олександр Зубчук не подав до Єдиного державного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після придбання автомобіля AUDI SQ7 2017 року випуску вартістю 3,9 млн грн та отримання доходу від продажу автомобіля BMW X6 2017 року випуску в розмірі 149 тис. гривень. Депутат також не подав відповідні повідомлення, отримавши проценти від депозитного вкладу на суму понад 1 млн грн та страхове відшкодування на суму понад 609 тис. гривень.

Депутат Волинської обласної ради Сергій Леонтьєв несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані після п’яти випадків отримання доходу від зайняття підприємницькою діяльністю (продажу транспортних засобів) на суму від 218 тис. грн до 436 тис. грн, а також після придбання транспортного засобу (вантажного сідлового тягача) вартістю 332 тис. гривень.

Також з порушенням 10-денного терміну повідомила Національне агентство про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента другий секретар Посольства України в Республіці Польща Юлія Бородій. Нагадаємо, що Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента затверджено рішенням НАЗК.

Крім того, складено протокол стосовно старшого консультанта відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Тараса Романюка, який із запізненням подав щорічну декларацію за 2018 рік.

Відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Зазначаємо, що складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.