НАЗК направило до суду протоколи щодо несвоєчасного подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи стосовно 4-х посадовців за несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Складено протоколи стосовно начальника управління забезпечення дотримання інформаційної безпеки в Генеральній прокуратурі України Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України Олександра Баскакова та депутата Житомирської обласної ради Анатолія Мелашенка, які несвоєчасно подали щорічні декларації за 2018 рік.

Також складено протокол стосовно судді Лисянського районного суду Черкаської області Ганни Яценко, яка несвоєчасно повідомила Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані після отримання доходу від продажу автомобіля Skoda Octavia A5, на суму 285,8 тис. гривень.

Крім того, складено 3 протоколи стосовно колишнього головного державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Запоріжжя-аеропорт» Запорізької митниці ДФС Катерини Сапсай, яка несвоєчасно подала декларацію перед звільненням, несвоєчасно повідомила Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані після отримання доходу від продажу житлового будинку з відповідними господарськими будівлями та спорудами на суму 478,9 тис. гривень, а також від продажу земельної ділянки на суму 1,6 млн гривень.

Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.