НАЗК: у I кварталі 2019 року направлено до суду 294 адмінпротоколи за порушення законодавства в сфері запобігання політичній корупції

У I кварталі 2019 року за порушення законодавства у сфері запобігання політичній корупції Національнеагентство направило до суду 294 адмінпротоколи, складені за результатами аналізу Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

З них 242 протоколи складено за виявленими ознаками порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії – стаття 212-15 КУпАП.

Ще 50 протоколів складено за статтею 212-21 КУпАП – порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

За невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства складено 2 протоколи за статтею 188-46КУпАП.

З числа складених за Iквартал протоколів уже у 25 справах винесено судові рішення та накладено штрафи на загальну суму 18 530 гривень.

Станом на 1 квітня 2019 року Національне агентство також направило до компетентних органів 6 матеріалів, у яких містилась інформація щодо виявлення можливих ознак кримінального правопорушення (статті 159-1, 182, 205 та 367 Кримінального кодексу України*).

У I кварталі 2019 року Національне агентство прийняло від політичних партій 276 Звітів про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за IV квартал 2018 року та відповідну кількість річних Звітів із наростаючим підсумком на кінець 2018 року.

Крім того, під час проведення виборчої кампанії на пост Президента України до Національного агентства надійшли 44 проміжні Звіти про надходження і використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, результати аналізу яких затверджено рішенням Національного агентства 25 березня. Фінансові звіти, що подавалися розпорядниками рахунків виборчих фондів кандидатів, було перевірено на відповідність порядку подання і повноту заповнення, відповідність звітних даних інформації, отриманій від банків, на дотримання обмежень у здійсненні внесків, зокрема щодо наявності податкового боргу в суб’єкта, який здійснює внесок.

*ст. 159-1 ККУ – порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації;

ст. 182 ККУ – незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації;

ст. 205 ККУ – фіктивне підприємництво;

ст. 367 ККУ – службова недбалість.