НАЗК виявило ознаки кримінальних правопорушень – неподання декларацій 5-ма посадовцями

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінальних правопорушень   –  неподання декларацій 5-ма посадовцями. Відповідні обґрунтовані висновки направлені до прокуратури та територіальних органів Національної поліції.

Серед осіб, які не подали передбачені Законом України «Про запобігання корупції» декларації, колишні посадові особи територіальних управлінь патрульної поліції та Кропивницького слідчого ізолятора.

Так, під час контролю своєчасності подання декларацій встановлено, що посадовці не подали декларації перед/після  звільнення.

Національне агентство згідно з законодавством повідомляло посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність подати  декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.

Нагадуємо, відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.