НАЗК взяло участь в організації і проведенні навчального семінару для розпорядників рахунків виборчих фондів політичних партій

Головним питанням для обговорення на семінарі, організованому Центральною виборчою комісією спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції, було формування, облік та використання коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах до Верховної Ради України 21 липня 2019 року.

Також в ході семінару відбулася дискусія щодо основних аспектів функціонування виборчого фонду політичної партії, зокрема, особливостей  його формування та використання коштів.

Член Національного агентства Наталія Корчак звернула увагу присутніх на тому, що Національне агентство здійснює контроль за дотриманням вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» в частині фінансування передвиборної агітації партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Саме тому розпорядники рахунків виборчих фондів мають бути гранично уважними при формуванні фонду, слідкуючи за джерелами його наповнення – добровільними внесками від фізичних та юридичних осіб. 

Особливу увагу  учасники семінару приділили питанням передвиборної агітації та формам фінансової звітності про надходження та використання коштів виборчих фондів політичних партій. Зокрема, зобов’язанню розпорядників коштів накопичувального рахунку виборчого штабу подавати до ЦВК та НАЗК проміжні та остаточні фінансові звіти.