Представники НАЗК взяли участь в обговоренні законодавчих ініціатив у сфері захисту викривачів

Обговорення пройшло в рамках круглого столу «Правовий захист викривачів корупції в Україні», організованого проектом WikiInvestigation, який реалізує IDF за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Представник Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК Олена Карпова під час заходу зазначила, що у зв’язку з відсутністю в законодавстві дієвого механізму захисту викривачів корупції Національне агентство розробило проект Закону України «Про захист викривачів корупції», одними із важливих нововведень якого є надання безоплатної правової допомоги викривачам корупції та притягнення порушників прав викривачів корупції до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Своїм досвідом стосовно проблем правового захисту поділився викривач корупції Елгуджа Діасамідзе, який відмітив, що потрібен якісний закон про захист викривачів корупції, зокрема, підтримав нововведення щодо безоплатної правової допомоги, а також наголосив на необхідності формування позитивної громадської думки стосовно викривачів корупції.

Під час заходу президент Інституту прикладних гуманітарних досліджень, глава делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Михайло Буроменськийзазначив, що зміна ставлення суспільства до викривачів – це одне з найголовніших питань.

У заході взяли участь представники Консультативної місії ЄС, НАБУ, НАЗК, САП, юридичних об’єднань, USAID, представники громадських організацій та викривачі корупції.

Учасники круглого столу наголосили, що це перший захід, де представники громадськості змогли подискутувати з приводу законодавчих ініціатив безпосередньо з представниками державних органів, в тому числі правоохоронних.