ТОП-10 виявлених ознак порушень антикорупційного законодавства у липні

На першому місці рейтингу, складеного прес-службою Національного агентства з питань запобігання корупції, обґрунтований висновок за результатами перевірки декларації, поданої народним депутатом України Володимиром Зубиком. Національне агентство встановило декларування недостовірних відомостей на суму 150,5 млн грн у декларації народного депутата за 2017 рік.

Друге місце у рейтингу дісталося обґрунтованому висновку за декларування недостовірних відомостей, складеному стосовно народного депутата України Вікторії Войціцької. За результатами перевірки декларації, поданої народним депутатом за 2017 рік, встановлено недостовірні відомості на суму 45,5 млн гривень.

На третьому місці обґрунтований висновок за декларування недостовірних відомостей, складений стосовно народного депутата України Ігоря Кононенка. За результатами перевірки декларації, поданої народним депутатом за 2015 рік (виправленої), встановлено недостовірні відомості на суму 7,6 млн гривень.

Загалом у липні 2019 року НАЗК виявило ознаки 262 порушень антикорупційного законодавства.

Зазначаємо, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до правоохоронних органів не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.