НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Звернення Голови НАЗК Олександра Новікова до року роботи

Посилання скопійовано
Звернення Голови НАЗК Олександра Новікова до року роботи

Вітаю, друзі!

Сьогодні рівно рік, як я — Олександр Новіков — був призначений на посаду Голови НАЗК.

Маю зізнатися, що рік тому я зовсім по-іншому планував свій звіт про результати роботи. Та що там рік. Ще наприкінці жовтня ми з командою були впевнені, що виконаємо всі показники ефективності роботи НАЗК, затверджені Урядом.

Як єдиний орган влади в Україні, який має чіткі затверджені KPI, ми стрімко рухалися до мети.

Ми розробили Антикорупційну стратегію, яка здатна за 5 років кардинально змінити країну: зробити публічну службу доброчесною, економіку — сильнішою, а покарання для корупціонерів — невідворотним. У жовтні вона вже розглядалася Верховною Радою. Президент визначив відповідний законопроєкт як невідкладний.

Ми перевірили всі подані декларації через систему ЛАК та розпочали повні перевірки 1003 декларацій, серед яких більшість — декларації високопосадовців: президентів, міністрів та їхніх заступників, суддів Конституційного та Верховного Суду. У 97 деклараціях було зафіксовано ознаки кримінального злочину. Встановлено порушення на півмільярда гривень.

Декларації співробітників СБУ вперше стали публічними. Крім того, декларації розвідників та інших службовців, які не можуть розкривати свою особу, уперше почали перевірятися.

Ми показали, що антикорупційна експертиза — важливий інструмент для запобігання корупції. Про виявлені НАЗК корупційні ризики в законопроєкті про гральний бізнес дізналися всі найважливіші стейкхолдери.

Як ви знаєте, далі «позитивну» оцінку нашій роботі дали судді Конституційного Суду. Їхні декларації вперше почали перевіряти не «для галочки». Уперше на таких поважних посадовців складали адміністративні протоколи. Уперше брехню в деклараціях помічали. Про неї розповідали. Передавали матеріали до НАБУ.

Для того, аби відновити повноваження НАЗК після рішення Суду знадобилося 2 місяці. Але й зараз нав’язливе та небажане для корупціонерів Агентство залишається під прицілом. Судді Конституційного Суду України знайшли в засіках конституційне подання ще 2015 року про Закон «Про запобігання корупції». Декларування знову можуть визнати неконституційним. Вдруге за три місяці. Такий от вишуканий фарс від Конституційного Суду.

Але ми віримо, що корупція не переможе. Ми віримо, що Антикорупційна стратегія здатна перетворити Україну на державу, де доброчесність є найвищою цінністю.

Де корупціонера позбавляють волі за приховування значних статків.

Де функції державних органів не дублюються, а громадянин знає, як швидко й чесно отримати потрібну послугу.

Де вся інформація про дії посадовців — у форматі відкритих даних.

Де працює принцип верховенства права.

Адже публічна служба має бути доброчесною, а корупційні практики — стати нашим минулим. Корупція — не переможе.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

16 Серпня 2022
НАЗК та Міжнародна антикорупційна академія підписали меморандум про співпрацю для забезпечення навчання посадовців у рамках процесу відбудови
16 Серпня 2022
НАЗК провело антикорупційну експертизу проекту постанови КМУ про одержання земельних ділянок підприємствами, евакуйованими із зони бойових дій
16 Серпня 2022
НАЗК запрошує трьох народних депутатів для надання пояснень у зв’язку з виявленими ознаками недостовірного декларування
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр