НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Голова НАЗК виступає за якнайшвидше законодавче врегулювання лобізму та парламентської етики для зменшення ризиків політичної корупції

Посилання скопійовано
Голова НАЗК виступає за якнайшвидше законодавче врегулювання лобізму та парламентської етики для зменшення ризиків політичної корупції

Слово “лобізм” в українському суспільстві все ще викликає здебільшого негативні емоції. Багато років старі політики нав’язували негативне ставлення до цього механізму через різного роду маніпуляції. Нам розповідали, що це і є корупція. Однак, врегульований на законодавчому рівні лобізм — це один з ключових інструментів адвокації приватних інтересів у демократичному суспільстві. Іншим важливим інструментом запобігання політичній корупції є формалізований кодекс парламентської етики. На цьому наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі з очільником Вищого органу з питань прозорості у публічному житті Франції (HATVP) Дідьє Міго.

Він додав, що у більшості розвинутих держав світу є законодавче врегулювання лобізму. І приклад Франції буде дуже корисним для України, оскільки нормативно-правова база цієї країни дозволяє офіційну реєстрацію лобістів у парламентському реєстрі, що дає численні переваги. Так, лобісти можуть бути офіційно залучені до консультацій у ході обговорення проектів нормативно-правових актів. Це забезпечує прозорість таких процесів.

Олександр Новіков підкреслив, що ухвалена Парламентом України Антикорупційна стратегія до 2025 року передбачає розроблення і прийняття закону про лобіювання.

“Щоби унеможливити корумпованість законодавчого процесу, необхідно сформувати ефективне законодавство про лобізм. Тому Антикорупційна стратегія передбачає розробку закону про лобіювання. Це допоможе показати, хто намагається впливати на органи влади, посилить здорову конкуренцію в бізнесі. Такий закон стає особливо важливим в рамках післявоєнного відновлення України, коли до нашої держави почнуть надходити іноземні інвестиції на відбудову”, — зазначив Голова НАЗК.

Варто зазначити, що прийняття ефективного законодавства про лобістську діяльність та врегулювання питань парламентської етики є рекомендаціями Групи держав проти корупції (GRECO), які Україна має виконати для успішного проходження оцінювання у рамках четвертого раунду на тему: «Запобігання корупції стосовно народних депутатів, суддів та прокурорів».

Окремо очільник НАЗК разом зі своїм французьким колегою обговорили важливість просування цінностей доброчесності серед публічних службовців. Так, Олександр Новіков зауважив, що доброчесність є невід’ємною складовою боротьби з корупцією та культури державної служби.

“Доброчесність є однією з ключових цінностей Європейського Союзу. Тому на нашому шляху до набуття членства в ЄС важливо впроваджувати стандарти доброчесної та етичної поведінки публічних службовців. Саме про це наголошується й в Антикорупційній стратегії. Разом з тим, поширення принципів доброчесності не мають обмежуватися лише держслужбою, це має стати нормою у суспільстві і ми маємо прагнути цього”, — сказав Голова НАЗК.

Вищий орган з питань прозорості у публічному житті Франції (HATVP) — це інституція, основною метою якої є промоція та забезпечення публічної доброчесності. Це колегіальний орган, що складається з тринадцяти членів, відповідальних за прийняття основних рішень, які обираються різними владними суб’єктами за встановленою процедурою. Орган є незалежним та фінансово автономним. Він не може отримувати інструкції від уряду, підлягає аудиту виключно з боку Верховного Суду та Парламенту (аудиторам, парламентським слідчим комісіям), а також судовому контролю. 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

2 Червня 2023
Офіс доброчесності НАЗК розпочинає проект із впровадження “золотого стандарту” в школах
1 Червня 2023
НАЗК закликає бізнес до спільної санкційної боротьби проти рф
1 Червня 2023
Голова НАЗК з Керівницею Офісу ОЕСР в Україні обговорили питання вступу України у організацію, зокрема прийняття закону про лобізм
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр