НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Стратегічний аналіз корупційних ризиків

Національне агентство впроваджує новий напрям експертного проактивного стратегічного аналізу корупційних ризиків для виявлення і усунення корупційних схем.

Напрям передбачає:

  1. Визначення пріоритетних сфер публічного управління й економіки з високим рівнем корупційних ризиків для стратегічного аналізу. Визначення сфер для аналізу здійснюється на основі аналітичного дослідження за обґрунтованою методологією. За результатами визначаються група сфер, які поглиблено вивчаються на предмет корупційних ризиків та схем.
  2. Проведення аналізу у визначених сферах. Вивчаються всі існуючі джерела, що описують корупційні ризики та схеми: розслідування правоохоронних органів, журналістські та громадські напрацювання, повідомлення про корупцію, антикорупційні програми державних органів. Налагоджується співпраця з фаховими експертами, що володіють спеціальними знаннями у галузях.
  3. Документування зібраної інформації.  Зібрана інформація заноситься у основний аналітичний інструмент – Каталог корупційних ризиків. Це структурований і детальний опис кожного задокументованого корупційного ризику.
  4. Усунення ризиків. Національне агентство готуватиме пропозиції щодо ефективного усунення та/або мінімізації  виявлених ризиків. Першим пунктом плану буде публічне висвітлення корупційної схеми і її механізму.

У цьому Розділі розміщуються аналітичні матеріали та інші напрацювання, підготовлені відділом аналізу корупційних ризиків.

Із корупційними ризиками за сферами публічного управління та типовими ризиками, які виникають у діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування можна ознайомитися тут: https://antycorportal.nazk.gov.ua/risks/

Електронна пошта для листування ac.risk.analisys@nazk.gov.ua

Узагальнення зовнішніх ризиків, які полягають у недосконалості нормативно-правових актів (завантажити)

Пріоритетні галузі для стратегічного аналізу корупційних ризиків: аналітичне дослідження (завантажити)

Земельна сфера

Публічні закупівлі

Типові корупційні ризики

Містобудування

Оборона

Соціальна сфера

Вища освіта

Гуманітарна допомога

Дошкільна та загальна середня освіта

контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр