НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Путівник антикорупційною статистикою

У цьому розділі:

  • систематизовано усі джерела статистичної інформації щодо корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень;
  • представлено результати аналізу та узагальнення Національним агентством ключових статистичних показників у цій сфері.

 

Досудова статистика

Офіс Генерального прокурора

Щомісяця на сайті Офісу Генерального прокурора оприлюднюється статистична інформація за даними з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за формами звітності №1 «Єдиний звіт про кримінальні правопорушення» та № 2 «Звіт про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення» (затверджені Наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 299). Також звітність розміщена на Порталі відкритих даних.

Інформація у звітності оновлюється кожного місяця та відображається у вигляді загального підсумку, що накопичується протягом року. Статистику можна проаналізувати в розрізі окремих статей Особливої частини Кримінального кодексу України.

Звертаємо увагу: на сьогодні корупційними кримінальними правопорушеннями відповідно до примітки до статті 45 Кримінального кодексу України (далі – КК) вважаються:
а) кримінальні правопорушення, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368 – 369-2  КК;
б) передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410 КК, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем.
Кримінальними правопорушеннями, пов’язаними з корупцією, вважаються правопорушення, передбачені статтями 366-2, 366-3 КК.
У наступних інфографіках для аналізу даних досудової та судової статистики використано дані щодо корупційних кримінальних правопорушень, які відповідно до примітки до ст. 45 КК є безумовно корупційними (статті 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368 – 369-2 КК) та кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

 

Інтерактивна графіка: Досудове розслідування корупційних кримінальних правопорушень (2016-2022 роки)

Національне антикорупційне бюро України

На вебсайті НАБУ оприлюднюються піврічні звіти про роботу, що містять зокрема узагальнення показників оперативно-розшукової діяльності, аналіз статистичних даних: результати розслідувань, галузевий зріз, економічний ефект тощо. Ці звіти також розміщуються на Порталі відкритих даних.

МВС

Щокварталу на порталі МВС оприлюднюється Звіт про стан протидії корупції – відомості про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією та корупційні кримінальні правопорушення узагальнені за формою № 1-КОР (затверджена Наказом Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Міністерства доходів і зборів, Міністерства оборони, Державної судової адміністрації України від 22.04.2013 р. №  52/394/172/71/268/60 за погодженням з Держстатом України).

Судова статистика

Судова статистика в Україні формується на основі періодичної звітності судів першої та апеляційної інстанцій, Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Державна судова адміністрація України

Щорічно на сайті «Судова влада України» у рубриці «Судова статистика» / «Звітність» оприлюднюються статистичні дані про результати роботи судів першої та апеляційної інстанцій.

Дані щодо судового розгляду справ про правопорушення за статтями Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушенням містяться у таких формах звітності:

  • форма №1- к «Звіт судів першої інстанції про розгляд матеріалів кримінального провадження»;
  • форма №6 «Звіт про кількість осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, та види кримінального покарання»;
  • форма №7 «Звіт про склад засуджених» (форми №6 та №7 містять дані щодо осіб, судові рішення щодо яких набрали законної сили у звітному періоді);
  • форма №1-п «Звіт судів першої інстанції щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення»;
  • форма №2-к «Про розгляд апеляційних скарг у порядку кримінального провадження»;
  • форма №2-п «Звіт судів апеляційної інстанції щодо розгляду апеляційних скарг у справах про адміністративні правопорушення».

 

Інтерактивна графіка: Судовий розгляд корупційних кримінальних правопорушень (2016-2022 роки)

Інтерактивна графіка: Притягнення осіб до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень (судові рішення набрали законної сили у 2016-2022 роках)

Звертаємо увагу: у наступній інфографіці щодо адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією для аналізу використані дані судової статистики щодо правопорушень, які зазначені в главі 13-А КУпАП «Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією» (статті 172-4, 172-5, 172-6, 172-7 ,172-8, 172-9 КУпАП), а також передбачені статтями 212-15, 212-21 та 188-46 КУпАП (уповноважені особи Національного агентства складають протоколи за зазначеними правопорушеннями).

 

Інтерактивна графіка: Судовий розгляд адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією (2018-2022 роки)

Крім того, на сайті «Судова влада України» щорічно розміщуються аналітичні матеріали, що місять окремі узагальнені дані щодо корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, наприклад:

 

Вищий антикорупційний суд

Вищий антикорупційний суд у визначених законом випадках здійснює правосуддя як суд першої та апеляційної інстанції у кримінальних провадженнях щодо корупційних і пов’язаних із корупцією кримінальних правопорушень та в цивільних справах щодо визнання активів необґрунтованими.

ВАКС оприлюднює на власному сайті аналітичні та статистичні звіти про здійснення правосуддя.

Дані щодо кримінальних правопорушень в розрізі статей Кримінального кодексу України містяться у таких формах звітності:

  • форма № 1-к   ВАКС «Звіт про розгляд справ і матеріалів кримінального провадження» (за 2021 рік),
  • форма № 1-ПП ВАКС «Звіт про осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, та види покарань» (за 2021 рік).

 

Верховний Суд

Щороку оприлюднюються Аналітичні огляди Верховного Суду про здійснення правосуддя, зокрема:

Інші огляди та матеріали, у яких можна знайти аналіз статистичних даних щодо корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією:

 

контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр