НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Антикорупційна експертиза: НАЗК долучилося до запровадження єдиного стандарту і дистанційної процедури ВЛК

12.09.2025

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) долучилося до  удосконалення механізму роботи військово-лікарських комісій (ВЛК) для підвищення прозорості процедур та захисту прав військовослужбовців. 

Захисники України, які перебувають на лікуванні за кордоном, отримали можливість проходити ВЛК дистанційно. Це рішення ухвалено в межах експериментального проєкту,  затвердженого Кабінетом Міністрів України. 

Паралельно Уряд затвердив зміни, які уніфікують роботу ВЛК, запровадивши єдиний стандарт проведення медичного огляду для всіх категорій військовослужбовців.

НАЗК провело антикорупційну експертизу проєктів постанов Уряду задля своєчасного виявлення можливих корупціогенних факторів та їх усунення. 

За результатами проведення антикорупційної експертизи проєкту постанови стосовно проведення дистанційної військово-лікарської комісії для захисників України, які перебувають на безперервному лікуванні за кордоном, НАЗК виявило  корупціогенні фактори, пов’язані із наявністю суперечностей у положеннях різних нормативно-правових актів однакової юридичної сили, що унеможливлює прозорий спосіб практичної реалізації положень акта. Агентство надало пропозиції, які врегулювали процедуру проходження дистанційної ВЛК та мінімізували ризики корупційних зловживань. 

Здійснивши аналіз проєкту постанови про внесення змін до порядку проходження військовослужбовцями сил безпеки та оборони України медичного огляду, НАЗК виявило корупціогенний фактор, пов’язаний із нечіткістю визначення закладу охорони здоров’я для проходження медичного огляду та ухвалення рішень ВЛК. У висновку НАЗК надало рекомендацію, що забезпечує прозорість та правову визначеність механізму проходження військовослужбовцями медичного огляду.

Міністерство оборони України врахувало всі рекомендації НАЗК.

Завдяки цим змінам військовослужбовці сил безпеки та оборони матимуть більше можливостей для реалізації своїх прав, а система ВЛК стане зрозумілішою, єдиною у засадах свого функціонування та менш вразливою до корупційних ризиків. 

НАЗК наголошує, що проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів дозволяє ще на етапі розробки рішень усунути потенційні ризики зловживань і захистити права громадян.

Останні новини

09.02.2026
12:48
Кампанія декларування-2026: хто або що є джерелом доходу
06.02.2026
15:56
Відсутність уповноваженого підрозділу, задоволення приватних інтересів та неефективне використання коштів: НАЗК перевірило Чернівецьку міськраду
15:21
Завершено першу кампанію звітування про лобістську діяльність: основні результати
05.02.2026
13:18
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: проєкт Антикорупційної стратегії на 2026-2030 роки
04.02.2026
15:12
Кампанія декларування за 2025 рік: хто має право на відтермінування подання декларації
10:43
Голова НАЗК долучився до засідання Антикорупційної робочої групи країн G7 в Парижі
03.02.2026
16:25
До 9 лютого політичні партії мають подати звіти за IV квартал
15:12
Повні перевірки: посадовцю КМДА повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 22 млн грн
10:13
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: розвиток, запуск реєстрів та інформаційна безпека
02.02.2026
09:56
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: моніторинг і контроль за виконанням актів законодавства про конфлікт інтересів
30.01.2026
16:13
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: формування державної антикорупційної політики
14:48
НАЗК оголосило добір на 5 вакансій
13:50
Сергій Гупяк: Посилення взаємодії між стейкхолдерами та міжнародними партнерами забезпечить досягнення поставлених цілей у розбудові доброчесності в сфері безпеки та оборони
12:29
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося два дні
10:30
Повні перевірки: депутату Ужгородськоі міської ради повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 13,8 млн грн та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом
29.01.2026
12:44
Премія за інноваційні технології: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливі корупційні зловживання при проведенні конкурсу
10:18
НАЗК оновило роз’яснення для кампанії декларування за 2025 рік
28.01.2026
18:17
Ввечері 29 січня може бути обмежено доступ до Реєстру декларацій
11:48
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: антикорупційна експертиза та стратегічний аналіз корупційних ризиків
09:31
Електронне декларування 2026: ключові правила та практичні інструменти
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua