НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК сприяє впровадженню єдиних підходів до реалізації рекомендацій НАТО у сфері оборонних закупівель

04.11.2025

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) разом з іншими державними органами та інституціями продовжує роботу над упровадженням міжнародних стандартів НАТО щодо розбудови доброчесності в секторі безпеки та оборони.

В НАЗК відбулося установче засідання Координаційної групи з імплементації рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України (Координаційної групи). Нагадаємо, НАЗК спільно з представниками інших державних органів, Верховної Ради України та експертами НАТО брало активну участь в розробці даних рекомендацій. 

За результатами засідання Координаційної групи було обрано менеджмент-борд, який відповідатиме за загальну координацію впровадження зазначених рекомендацій НАТО. Головою Координаційної групи став Олександр Осадчий, заступник директора департаменту — начальник управління закупівель Департаменту закупівель Міністерства оборони України. Заступником голови обрано Марту Івашків, в.о. керівника Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони НАЗК.

До складу Координаційної групи також увійшли представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, а також Представництва НАТО в Україні. Крім того, у засіданні взяли участь представники держав — членів НАТО, зокрема Королівства Норвегія та Великої Британії.

Варто також зазначити, що з метою забезпечення належного виконання рекомендацій НАТО під час засідання було затверджено розподіл органів, відповідальних за реалізацію кожної рекомендації. НАЗК визначено відповідальним за координацію виконання групи рекомендацій, спрямованих на забезпечення прозорості, підзвітності та доброчесності під час здійснення оборонних закупівель.

“Спільною метою всіх учасників Координаційної групи є приведення оборонних закупівель України у відповідність до практик країн — членів НАТО. Сьогоднішнє установче засідання є важливим кроком для посилення співпраці між усіма стейкхолдерами з метою впровадження міжнародних стандартів і досягнення взаємосумісності між Україною та НАТО. Воно також стане прикладом системної та конструктивної роботи, яка допоможе забезпечити доброчесне управління у сфері безпеки та оборони”, — наголосив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

Він також підкреслив, що оборонні закупівлі входять до переліку п’яти головних проблем у сфері оборони, визначених в Антикорупційній стратегії на 2021–2025 роки, і для їх вирішення необхідно системно та комплексно реформувати цю сферу.

“Перш за все варто зазначити, що це засідання є демонстрацією спільних зусиль з боку України та НАТО, спрямованих на вдосконалення системи оборонних закупівель. Кожен стейкхолдер робить максимум у межах своєї компетенції, але нам потрібен єдиний підхід, а також чіткий і вимірюваний план для забезпечення уніфікації та координації дій усіх залучених сторін”, — зазначила Марта Івашків.

Саймон Бат, старший радник з питань розвитку сил оборони Секції оборонної дорадчої підтримки Представництва НАТО в Україні, привітав створення Координаційної групи, зазначивши, що вона стане аналітичною панеллю впровадження рекомендацій НАТО, яка допоможе всім учасникам краще бачити динаміку, пріоритети та результати роботи.

У свою чергу, Джон Антістл, радник з питань планування на основі спроможностей Збройних сил Великої Британії, відзначив позитивний досвід розроблення та реалізації Уніфікованого плану дій для виконання рекомендацій НАТО щодо доброчесності в секторі безпеки та оборони. На його думку, застосування аналогічного підходу під час реалізації рекомендацій Стратегічного огляду — із чітко визначеними таймлайнами та механізмом звітування — дозволить зробити процес імплементації більш системним, послідовним і прозорим.

Довідково. Стратегічний огляд є одним із флагманських проєктів у межах Комплексного пакета допомоги НАТО для України, розробленого українськими експертами спільно з експертами держав — членів НАТО. Документ було затверджено на Вашингтонському саміті у липні 2024 року. Метою Стратегічного огляду є приведення оборонних закупівель України у відповідність до найкращих євроатлантичних практик, а також сприяння посиленню співпраці НАТО та України у сфері оборонних закупівель для підвищення взаємосумісності. 

НАЗК визначене Національним координатором з питань співробітництва України з НАТО у сфері розбудови доброчесності.

Останні новини

26.02.2026
10:36
Експериментальний проєкт відновлення населених пунктів: НАЗК провело моніторинг імплементації рекомендацій
25.02.2026
17:18
Як актуалізувати дані, які були внесенні при реєстрації суб'єкта лобіювання в Реєстрі прозорості
13:52
Прозорі правила державних грантів для агровиробників: Кабмін врахував рекомендації НАЗК
13:06
Фортифікації та критична інфраструктура: НАЗК досліджує корупційні ризики
10:04
Державна допомога за пошкоджене або зруйноване житло: чи підлягає декларуванню
24.02.2026
17:50
Повні перевірки: Голову ВЛК медзакладу прикордонної служби підозрюють у недостовірному декларуванні на 2,7 млн грн
23.02.2026
10:04
Захист лісу від необґрунтованих рубок і зміни до програми «Національний кешбек»: результати антикорупційної експертизи НАЗК у січні 2026 року
20.02.2026
16:30
НАЗК підбило підсумки 2025 року
14:00
Автівки на 4 млн грн: САП за матеріалами НАЗК подала позов про цивільну конфіскацію активів експосадовця БЕБ
12:30
Данія продовжуватиме підтримувати антикорупційні інституції України на шляху країни до вступу в ЄС – посол Томас Лунд-Сьоренсен
19.02.2026
17:01
Голова НАЗК обговорив з послом Франції важливість підтримки від міжнародних партнерів нової Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки
16:16
За результатами перевірки НАЗК дитячий садок у Дніпрі повернули у власність держави – рішення суду
18.02.2026
15:39
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: робота контакт-центру та відділів роз’яснень
14:24
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, просвіти, бухобліку та діловодства
12:46
Понад 130 політичних партій не подали звіти за ІV квартал 2025 року
11:10
Що робити, якщо до посадовця звернулася особа, яка не є лобістом, з питанням, що за своїм змістом має ознаки лобіювання
17.02.2026
14:34
Імплементація рекомендацій НАТО: узгоджено ключові індикатори для підвищення прозорості та підзвітності оборонних закупівель
16.02.2026
15:56
Забезпечення процесу декларування в установі: алгоритм дій та практичні інструменти уповноваженого
09:50
НАЗК провело наймасовіший семінар з декларування для публічних службовців
13.02.2026
16:27
Повні перевірки: депутата з Вінниччини підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 11 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua