НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК запропонувало шляхи усунення корупційних ризиків у законопроєкті про державний екологічний контроль під час наради Комітету ВРУ

25.04.2025

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) взяли участь у виїзній нараді Комітету з питань екологічної політики та природокористування, де  опрацьовувався законопроєкт № 3091 “Про державний екологічний контроль”. У нараді також взяли участь народні депутати України та представники Міндовкілля, Офісу Генерального прокурора, Держекоінспекції, Держлісагентства, ДСНС, Держприкордонслужби, Нацполіції та інші.

Зазначений законопроєкт є ключовим для реформування системи екологічного нагляду в Україні. Його мета – підвищення ефективності екологічних інспекцій, посилення контролю за забруднювачами та приведення природоохоронного законодавства у відповідність до європейських норм. За результатами засідання встановлено, що  законопроєкт потребує суттєвого доопрацювання для повної імплементації до стандартів ЄС, виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та врахування рекомендацій НАЗК.

“У сфері екології часто виникають порушення або зловживання з боку інспекторів, оскільки органи, що мають повноваження на перевірки й притягнення до відповідальності, володіють широкими дискреційними повноваженнями, що створює високі корупційні ризики. Також на це впливає рівень прозорості, підзвітності, унормованості процедур та цифровізації у діяльності контролюючого органу. Тому головне наше завдання — заздалегідь виявляти корупційні ризики й усувати прогалини в законодавстві, оскільки запобігти корупції завжди простіше, ніж потім розслідувати кримінальні правопорушення”, –  зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

НАЗК здійснює методологічну та координаційну роботу в межах антикорупційного мейнстримінгу для формування та реалізації системної антикорупційної  політики заснованої на вимірювальних даних. Національне агентство надалі співпрацюватиме з усіма сторонами для якісного доопрацювання законопроєкта.

З 2020 року НАЗК провело антикорупційну експертизу понад 10 проєктів нормативно-правових актів, які регулюють відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Останні новини

04.03.2026
18:19
Заява НАЗК щодо проведення перевірок декларацій ексміністра юстиції та енергетики
15:30
Моніторинг способу життя: з посадовця Нацполу можуть стягнути у дохід держави понад 2,7 млн грн
09:28
Україна та країни Балтії створили антикорупційну платформу для контролю коштів на відбудову
03.03.2026
14:00
Взаємодія АОЗ з виробниками зброї: у НАЗК обговорили застосування антикорупційних запобіжників
02.03.2026
17:53
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: просвітницька робота та навчальні програми
13:24
Кампанія декларування-2026: заміна КЕП, зміна особистих даних, поштової скриньки та номеру телефону
27.02.2026
16:40
Повні перевірки: ексголову Держлікслужби підозрюють у недостовірному декларуванні
16:04
Кампанія декларування для лікарів-членів експертних команд: ключові аспекти
26.02.2026
10:36
Експериментальний проєкт відновлення населених пунктів: НАЗК провело моніторинг імплементації рекомендацій
25.02.2026
17:18
Як актуалізувати дані, які були внесенні при реєстрації суб'єкта лобіювання в Реєстрі прозорості
13:52
Прозорі правила державних грантів для агровиробників: Кабмін врахував рекомендації НАЗК
13:06
Фортифікації та критична інфраструктура: НАЗК досліджує корупційні ризики
10:04
Державна допомога за пошкоджене або зруйноване житло: чи підлягає декларуванню
24.02.2026
17:50
Повні перевірки: Голову ВЛК медзакладу прикордонної служби підозрюють у недостовірному декларуванні на 2,7 млн грн
23.02.2026
10:04
Захист лісу від необґрунтованих рубок і зміни до програми «Національний кешбек»: результати антикорупційної експертизи НАЗК у січні 2026 року
20.02.2026
16:30
НАЗК підбило підсумки 2025 року
14:00
Автівки на 4 млн грн: САП за матеріалами НАЗК подала позов про цивільну конфіскацію активів експосадовця БЕБ
12:30
Данія продовжуватиме підтримувати антикорупційні інституції України на шляху країни до вступу в ЄС – посол Томас Лунд-Сьоренсен
19.02.2026
17:01
Голова НАЗК обговорив з послом Франції важливість підтримки від міжнародних партнерів нової Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки
16:16
За результатами перевірки НАЗК дитячий садок у Дніпрі повернули у власність держави – рішення суду
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua