НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Уряд вніс зміни до Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки

21.10.2024

18 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1194, якою внесено комплексні зміни до Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки (ДАП). 

Серед ключових причин внесення змін: необхідність коригування пріоритетів державної політики через воєнний стан, перерозподіл повноважень органів влади, а також скорочений період реалізації ДАП. 

Прийняті зміни є результатом спільної конструктивної роботи 85 органів, що впродовж 30 експертних зустрічей досягли консолідованої позиції. 

Зазначені зміни:

  • синхронізують Програму з іншими державними документами стратегічного та планового характеру;
  • враховують часові, експертні та інші ресурсних обмеження, а також умови та пріоритети, що диктуються воєнним станом;
  • актуалізують джерела фінансування, даючи змогу ширше залучати кошти міжнародної технічної допомоги.

«Схвалені Урядом зміни забезпечать  оперативніше та ефективніше виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки та Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, що дозволить суттєво зменшити рівень корупції в Україні. Реалізація актуалізованих заходів ДАП створить передумови для викорінення поширених корупційних практик у найбільш уражених корупцією сферах, передусім завдяки впровадженню галузевих реформ», – зазначив заступник Голови НАЗК Дмитро Калмиков. 

Кожен громадянин може відстежити, як органи влади впроваджують антикорупційні заходи у різних сферах, завдяки сучасній інформаційній системі моніторингу реалізації державної інформаційної політики.

Нагадаємо, Уряд схвалив ДАП 4 березня 2023 року. ДАП передбачає заходи у 15 сферах для зменшення рівня корупції та забезпечення доброчесності. Зокрема, у судочинстві, обороні, правоохоронній діяльності, державному регулюванні економіки, митній справі та оподаткуванні, містобудуванні та управлінні земельними ресурсами, корпоративному управлінні державними підприємствами, освіті, охороні здоров'я, соціальному захисті тощо. Крім того, документ передбачає впровадження 63 нових цифрових продуктів, які дозволять суттєво зменшити можливості для будь-яких зловживань.

Останні новини

24.02.2025
18:37
НАЗК розбудовує співпрацю з освітніми закладами регіонів України: Тернопільщина
16:35
ВАКС конфіскував квартиру та автомобіль родини начальника одного з відділів столичної поліції за матеріалами НАЗК
21.02.2025
17:13
Найбільше корупційних ризиків на Тернопільщині зосереджені в містобудуванні та землевідведенні: робоча поїздка НАЗК до Тернополя
12:10
Як декларувати спадщину
10:00
Цивільна конфіскація: у посадовця МВС конфіскували 4,6 млн грн і авто за матеріалами НАЗК
20.02.2025
18:00
НАЗК запрошує до консультацій з громадськістю щодо законопроєкту про посилення ролі Громадської ради при Держмитслужбі
17:48
Звіт GRECO: відзначено прогрес України у виконанні антикорупційних рекомендацій для суддів, прокурорів і парламентарів (звіт українською)
14:51
5 нових вакансій в НАЗК: шукаємо дизайнера, спеціалістів з міжнародного співробітництва, HR, ІТ
14:28
Удосконалення лісового законодавства: НАЗК направило до ВРУ рекомендації для усунення корупційних ризиків
19.02.2025
15:51
НАЗК презентувало міжнародним партнерам механізми антикорупційного контролю у відновленні України
14:14
Понад 130 політичних партій не подали звіти до НАЗК за ІV квартал 2024 року
12:13
Корупція боїться твого контролю: НАЗК реалізувало загальнонаціональну інформаційну кампанію
11:10
Обов’язок декларування військовослужбовцями і членами їх сімей: ключові аспекти
18.02.2025
12:40
Запобігання конфлікту інтересів при преміюванні міських голів: рекомендації та законодавчі вимоги
17.02.2025
13:00
Цивільна конфіскація: майже 3,3 млн грн можуть стягнути в дохід держави з посадовця Мін'юсту за матеріалами НАЗК та ДБР
14.02.2025
13:30
Як сформувати довідку “Дані для декларації”: покрокова інструкція
12:14
НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних ризиків у лісовому господарстві
13.02.2025
18:00
Порушень на понад 284 млн грн виявило НАЗК за результатами повних перевірок декларацій у січні
13:45
До уваги медіа: запрошуємо на презентацію дослідження “Корупційні ризики у лісовому господарстві”
11:23
Майно за кордоном: чи треба декларувати?
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua