НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Віктор Павлущик: Співпраця НАЗК, МОУ та НУОУ сприяє впровадженню ефективних антикорупційних інструментів у сфері оборони

24.12.2025

Тісна та послідовна взаємодія між Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерством оборони України та Національним університетом оборони України сприяє формуванню стійкого партнерства та системної розбудови доброчесності в секторі безпеки та оборони. Така співпраця забезпечує імплементацію рекомендацій НАТО, впровадження ефективних інструментів запобігання корупції, необхідних для взаємосумісності України з НАТО. Про це зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик під час VI Міжнародного науково-практичного форуму «Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони».

В заході взяли участь Міністр оборони України Денис Шмигаль, заступник Міністра оборони з питань євроінтеграції Анатолій Куцевол, керівник Програми НАТО з виховання доброчесності Йоакім Френдін та інші представники держорганів, силових структур та іноземних партнерів. 

Учасники обговорили актуальні питання щодо стратегічних орієнтирів реалізації політики розбудови доброчесності за стандартами НАТО, сучасних підходів до формування культури доброчесності та нульової толерантності до корупції в секторі безпеки і оборони. Окрему увагу приділено обміну передовими практиками та презентації практичних моделей і механізмів формування доброчесного управління.

«Ми побудували цілісну систему управління антикорупційною діяльністю, посилили інституційну спроможність наших відповідальних підрозділів», – зазначив під час виступу Міністр оборони Денис Шмигаль. 

За його словами, серед створених інструментів Міністерства оборони для виявлення потенційних корупційних дій стали Реєстр корупційних ризиків, нова Антикорупційна програма МОУ, функціонування платформи DOT-Chain Defence, яка стала одним із прикладів інновацій та прозорості у сфері закупівель.

Також Міністр оборони зазначив, що відомство провело понад 600 контрольних заходів та передало сотні матеріалів до правоохоронних органів.

Марта Івашків, в.о. керівника Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони НАЗК, взяла участь у панельній дискусії щодо стратегічних орієнтирів впровадження політики розбудови за стандартам НАТО. розповіла про роль і місце та ключові завдання НАЗК у сфері розбудови доброчесності у секторі безпеки та оборони. 

Зокрема, Марта Івашків підкреслила важливість визначення спільного вектору всіх стейкхолдерів під час впровадження завдання 7 Початкової вимоги НАТО до взаємосумісності 0204 «Розбудова доброчесності». Вона полягає у розвитку культури доброчесності, зокрема шляхом повного включення Дисципліни НАТО з виховання доброчесності на основі національного синхронізованого підходу до навчальних програм академічних установ сектору безпеки та оборони. Крім того, важливим є розвиток спроможностей Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки Національного університету оборони України для здобуття статусу регіонального та в перспективі міжнародного Центру вдосконалення з виховання доброчесності (Building Integrity Training and Education Centre of Excellence, BITEC).

Захід був ініційований Національним університетом оборони України у співпраці з Міністерство оборони України та міжнародними партнерами.

Нагадаємо, в НАЗК відбулася низка заходів, присвячених впровадженню міжнародних стандартів у сфері безпеки та оборони.




Останні новини

20.03.2026
17:00
Інспектора податкової служби Києва визнали винним у порушенні вимог фінансового контролю на понад 1,5 млн грн
16:27
Віртуальні активи у політичному фінансуванні: як НАЗК готується до нових викликів
10:30
Коментар НАЗК щодо оприлюднення результатів повної перевірки декларацій екскерівника Офісу Президента України
18.03.2026
15:00
НАЗК ініціює незалежну оцінку своєї діяльності та закликає сформувати міжнародну комісію
14:15
За матеріалами НАЗК з екскерівника окружної прокуратруи Харкова можуть стягнути необґрунтовані активи на 7,5 млн грн
12:07
Чи мають подавати декларації члени комісій з перетворення підприємств: роз’яснення НАЗК
17.03.2026
18:08
Повні перевірки декларацій: за 2 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 762 млн грн
18:05
Національні антикорупційні кампанії та об’єднана комунікаційна інфраструктура: підсумки Стратегії комунікацій 2023-2025
14:00
Цивільна конфіскація: ВАКС визнав необґрунтованими активи експосадовця Нацполіції на понад 2,2 млн грн
16.03.2026
16:45
Повні перевірки: посадовиця Одеської міськради отримала вирок за недостовірне декларування
12:45
Квартира за 4,4 млн грн і «Renault Duster»: у миколаївського ексдепутата можуть конфіскувати необґрунтовані активи
10:47
Представниця НАЗК увійшла до Аудиторського комітету Рахункової палати
13.03.2026
16:17
Депутата Черкаської міськради судитимуть за недостовірне декларування на понад 9,7 млн грн
15:34
Знати, щоб діяти: пройди тест про викривання корупції
14:18
Міноборони запровадило новий підхід до закупівель БпЛА відповідно до рекомендацій НАЗК
11:04
Кампанія декларування-2026: НАЗК підготувало комплексний посібник із відповідями на найпоширеніші питання декларантів
12.03.2026
17:09
НАЗК оголосило добір на 4 нові вакансії
14:17
Євроінтеграція та прозора відбудова: НАЗК посилює співпрацю з антикорупційними інституціями Італії
11.03.2026
16:12
Контроль повноти заповнення декларацій: Суд визнав винним депутата з Вінничини у недостовірному декларуванні
09.03.2026
11:52
Депутата з Кіровоградщини засудили за приховування відомостей у декларації на 4,4 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua