Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало публічну частину Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.
«Це важливий цифровий інструмент, який надає громадськості та всім державним органам інформацію про стан впровадження заходів Державної антикорупційної програми. НАЗК відкрите і надає інструменти для використання усім охочим. Розробка цього продукту є унікальною для Національного агентства. Протягом майже року НАЗК за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) працювало над цією системою, аби вона була максимально зручною для користувачів», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Голова НАЗК подякував Антикорупційній ініціативі ЄС за постійну підтримку у втіленні такого амбітного проекту.
Інформаційна система покликана сприяти органам влади - виконавцям ДАП в організації, плануванні та забезпеченні належного виконання заходів Програми, а також забезпечує автоматизацію процесів збору, узагальнення та оприлюднення інформації.
За словами експерта EUACI Олександра Комарова, цей інструмент надасть не лише можливість відстежувати прогрес у впровадженні антикорупційних заходів, а й буде використовуватися Європейським Союзом для оцінки виконання Україною кроків, необхідних на шляху до членства в ЄС.
Експерти НАЗК розповіли про можливості використання Інформаційної системи та продемонстрували на практиці як її ефективно застосовувати.
Керівник Департаменту антикорупційної політики Дмитро Калмиков зауважив, що англомовна версія системи буде доступною уже восени. Також незабаром буде доступний інструмент зворотного зв'язку для громадськості.
Довідково. 28 червня Національне агентство ввело в експлуатацію внутрішню частину Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.
З 1 по 15 липня уповноважені представники органів державної влади - виконавці ДАП звітували через Інформаційну систему про стан виконання заходів Програми за другий квартал 2023 року.
З 16 липня по 16 серпня аналітики НАЗК провели перший моніторинг стану виконання заходів Програми. Результати цього моніторингу вже представлені в публічній частині системи.
Впровадження цього інструмента також є вимогою Закону України «Про запобігання корупції» (ст. 18-4).