За 9 місяців 2024 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) в межах здійснення моніторингу способу життя скерувало до правоохоронних органів 30 матеріалів.
За матеріалами НАЗК Вищий антикорупційний суд стягнув в дохід держави активи на понад 25 млн грн. Йдеться про:
- квартиру вартістю понад 6,9 млн грн, набуту працівником Державного бюро розслідувань;
- 6 земельних ділянок та будинок у Київській області на понад 8,6 млн грн завідувача сектору митного оформлення «Фастів» митного поста «Південний» Київської митниці та їх стягнення в дохід держави;
- транспортний засіб та готівка, загальною сумою активи на близько 6,7 млн грн начальника ТСЦ №1248 РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській області;
- готівку та два машиномісця у м. Одеса на 2,83 млн грн колишнього заступника начальника митного поста – начальника відділу митного оформлення № 1 митного поста «Одеса - автомобільний» Одеської митниці.
Крім того, за результатами моніторингу способу життя до ВАКС заявлено позови на конфіскацію активів семи посадовців на понад 35 млн грн. Йдеться про майно завідувача сектору митного оформлення “Фастів” митного поста “Південний” Київської митниці, начальника ТСЦ №1248 РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській області, начальника управління організації запобігання нелегальній міграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, в.о. начальника ГУ ДПС у Полтавській області, начальник 3-го відділу (зонального контролю) 3-го управління (протидії правопорушенням на об’єктах легального обліку наркотиків) Департаменту боротьби з наркозлочинністю, а також начальника відділу контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції у м. Києві, заступника начальника Департаменту кримінального аналізу Національної поліції України.
Ще 7 матеріалів, в яких виявлено порушення на понад 31,17 млн грн, скеровані до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.
Фахівці НАЗК також склали 17 обґрунтованих висновків стосовно посадовців, у яких виявлено ознаки вчинення злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України, а саме незаконного збагачення на майже 532,7 млн грн. Шістьом посадовцям уже повідомили про підозру, а саме:
- начальнику Головного управління капітальних вкладень Міністерства оборони України;
- головному інспектору з особливих доручень 3-го відділу (супроводження особливо важливих справ) Департаменту кіберполіції Національної поліції України;
- начальнику центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ;
- народному депутату України;
- начальнику Головного управління внутрішньої безпеки (генерал-майор) Служби безпеки України;
- начальнику Державної екологічної інспекції Карпатського округу.