Про НАЗК
- Результати діяльності НАЗК
- Візія, місія та цінності НАЗК
- Керівництво
- Повноваження, антикорупційні програми, плани та звіти
- Кар'єра в НАЗК
- Можливості для ветеранів та ветеранок
- Структура НАЗК
- Міжнародна співпраця
- Цифрова трансформація
- Нормативно-правові акти
- Документи
- Запобігання корупції в НАЗК
- Внутрішній аудит
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правові акти
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю
Дрони стали невід’ємною частиною війни. Агресор також активно використовує різні типи БПЛА як для завдання ворожих ударів по цивільній інфраструктурі, так і для розвідки. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 70 новими деталями російського розвідувального БПЛА «Гранат-4». База вже налічує майже 3000 іноземних деталей у російській та іранській зброї.
рф не здатна сама забезпечити якісну та ефективну роботу своєї зброї та військової техніки без компонентів іноземного виробництва.
Наприклад, двигун, генератор, сервопривід, а також електронні компоненти майже кожного блоку та плати БПЛА «Гранат-4» вироблені іноземними компаніями.
Раніше НАЗК також доповнювало Базу деталями від іранського БПЛА «Shahed-136.
Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів, яка вбиває цивільних по всьому світу. Закликаємо виробників, посадовців, журналістів-розслідувачів та інших небайдужих громадян з різних країн світу обʼєднуватися заради нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як рф. Саме для цього Агентство регулярно поповнює Базу, публікуючи вид озброєння, виробників, технічні характеристики у публічний доступ. Ця інформація має значно спростити збирання доказової бази та допомогти у дослідженні ланцюгів постачання, щоби притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.
НАЗК висловлює глибоку повагу та вдячність всім українським військовим, які захоплюють цю зброю, а також дослідницьким центрам, за вивчення та ідентифікацію цих компонентів.
Докладніше про проект «Іноземні компоненти у зброї» тут.
Нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій. Зокрема, НАЗК ідентифікує компанії, що постачають електронні компоненти в рф.