У вересні 2024 року на підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), зібраних у ході моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів розпочато три кримінальні провадження.
Зокрема, Івано-Франківська обласна прокуратура зареєструвала два кримінальних провадження за фактом вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. НАЗК встановило, що у 2022 році посадовці одного з головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій та одного з державних рятувальних загонів, діючи за ймовірною змовою з фізичною особою-підприємцем, уклали договори щодо постачання взуття попри невідповідність тендерної пропозиції технічним характеристикам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. У подальшому посадовці, нехтуючи положеннями законодавства та умовами договору прийняли у постачальника товар невідповідної якості та необгрунтовано здійснили розрахунок з нього.
Ще одне кримінальне провадження за результатами розгляду обґрунтованого висновку НАЗК зареєструвало Державне бюро розслідувань. Йдеться про виявлення ознак вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. НАЗК встановило, що посадовці одного з головних управлінь Національної поліції України у 2022 році, діючи за ймовірною змовою з посадовими особами товариства-постачальника, здійснили закупівлю модульної котельні за ціною, що перевищує ринкову більше ніж на 500 тис. грн.
Крім того, Національне агентство склало два приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також направило два обґрунтовані висновки про вчинення корупційних правопорушень.
Так, внесено Голові Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів припис про усунення порушень вимог ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», проведення службового розслідування та притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
Йдеться про порушення, які стосувалися використання керівником ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві на постійній основі у вихідні дні службового автомобіля у приватних інтересах, а саме для перевезення своїх членів родини та їх особистих речей, а також відсутності контролю та належного обліку використання легкових автомобілів для поїздок, пов’язаних зі службовою діяльністю.
Також внесено Яворівському міському голові Львівської області припис про усунення порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції», виявлених у ході перевірки, та проведення службового розслідування. Порушення стосувалися невжиття заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів у керівника підпорядкованої установи, відсутності контролю антикорупційним уповноваженим міськради за дотриманням антикорупційного законодавства на всіх підвідомчих підприємствах, установах організаціях, приведення у відповідність розпоряджень Яворівського міського голови у відповідність до вимог ст. 13-1 Закону України «Про запобігання корупції».