Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю
На підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та з урахуванням самостійно зібраних доказів прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) звернувся до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з позовом про визнання необґрунтованими активів на понад 2,7 млн грн, набутих працівником Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, і їх стягнення в дохід держави (цивільна конфіскація).
За результатами моніторингу способу життя посадовця, НАЗК з`ясувало, що у 2023 році, обіймаючи посаду начальника Управління стратегічних розслідувань у Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, він придбав автомобіль «MERCEDES-BENZ G 55 AMG». Сума покупки склала понад 1,5 млн грн.
Крім того, з 2020 по 2024 рік декларант, перебуваючи на різних посадах Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, набув понад 1,1 млн грн, які зберігалися на банківських рахунках.
НАЗК проаналізувало доходи та видатки посадовця та дійшло висновків про неможливість набути вказані активи за рахунок законних доходів.
Зазначені активи може бути стягнуто на користь держави за рішенням ВАКС відповідно до ст. 290 Цивільного процесуального кодексу України.
Важливо! Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно якої набрало законної сили рішення суду про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, підлягає звільненню з посади в установленому законом порядку.
Нагадаємо, САП за матеріалами НАЗК подала позов про цивільну конфіскацію активів експосадовця БЕБ.