НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій

НАЗК дослідило корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій

Питання лікування громадян, якість та доступність лікарських засобів та біологічних препаратів мають бути позбавлені корупції. Саме тому експерти НАЗК спільно з фахівцями профільних громадських організацій провели комплексне дослідження «Корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій» та виокремили низку корупційних ризиків, зокрема:

  • вплив на процедуру ОМТ уповноважених органів у сфері охорони здоров’я;
  • відсутність алгоритму проведення експертиз з ОМТ та відповідальності  експертів;
  • непрозорість скороченої процедури ОМТ за ініціативи МОЗ України;
  • безапеляційність результатів ОМТ тощо.
За результатами дослідження напрацьовано та запропоновано ключовим стейкхолдерам рекомендації для зменшення та усунення корупційних ризиків, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Довідково

ОМТ – це експертиза клінічної ефективності, економічної доцільності, організаційних проблем та проблем безпеки громадян у зв’язку з застосуванням медичних технологій. Її мета – забезпечити зв’язок між науковими дослідженнями, а також ухвалення управлінських та політичних рішень шляхом надання необхідної об’єктивної, аргументованої, клінічної та економічної інформації для розуміння переваг та порівняльної цінності технологій у сфері охорони здоров’я.

Виконання функцій з проведення державної ОМТ врегульовано  постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1300 «Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій» та покладено на уповноважений орган – державне підприємство «Державний експертний центр МОЗ України».

Зазначимо, що хоча процедура державної ОМТ запроваджена в Україні лише в 2020 році, її значення для сфери охорони здоров’я є надзвичайно важливим. На основі експертних висновків та рекомендацій для відповідної схеми лікування обирається та медична технологія, що буде найбільш клінічно ефективною, безпечною та економічно доцільною, а також охопить найбільшу кількість пацієнтів. Адже, використовуючи лише ті медичні технології, що мають найвищу цінність для пацієнта та держави, можна досягти раціонального використання фінансових ресурсів.

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua