Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Цього місяця під час розгляду запитів на проведення спеціальних перевірок Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) часто виявляє, що кандидат на посаду ще не подав декларацію за минулий 2020 рік.У зв’язку з цим, хочемо підкреслити: якщо суб’єкт декларування надав згоду на проведення спеціальної перевірки у 2021 році, то йому необхідно подати декларацію за 2020 рік.
Без наявності декларації за 2020 рік проведення спеціальної перевірки неможливе. Мається на увазі декларація за минулий рік без врахування її типу, що охоплює період з 1 січня по 31 грудня 2020 року включно (щорічна декларація, декларація «після звільнення» або декларація «кандидата на посаду», якщо особа, яка претендує на зайняття посади, не подавала декларацію за минулий рік).
Така декларація перевіряється на предмет достовірності зазначених в ній відомостей під час здійснення спеціальної перевірки.
Якщо ж кандидат на посаду, який надав згоду на проведення спецперевірки у 2021 році, подавав декларацію за 2019 рік, а його декларація за 2020 рік відсутня в Реєстрі декларацій – НАЗК змушене повертати такі запити на проведення спецперевірки без розгляду.
У такому разі посадовій особі (органу), яка організовує проведення спецперевірки, необхідно повторно направити запит до НАЗК, але попередньо пересвідчитись у наявності декларації кандидата на посаду за 2020 рік у публічній частині Реєстру декларацій.

