Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Практика уникнення декларування майна шляхом фіктивного розірвання шлюбу суб’єктами декларування втратила актуальність після внесення змін до Закону «Про запобігання корупції» у 2019 році. Тепер у випадку спільного проживання суб’єкта декларування з колишнім чоловіком/дружиною станом на 31 грудня або більше половини звітного періоду колишнього чоловіка/дружину необхідно вказувати в розділі 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єктів декларування» декларації як особу, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі.
Колишній чоловік/дружина перестає бути членом сім’ї суб’єкта декларування і не вказується в декларації, якщо після розірвання шлюбу у звітному періоді вони не проживали разом, не були пов’язані спільним побутом і не мали взаємних прав і обов’язків. Аналогічно у разі смерті одного з подружжя у звітному періоді.
Важливо! Розлучення або смерть одного з членів подружжя не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку зазначити у відповідних розділах декларації відомості про майно та інші об’єкти, що належать колишньому чоловіку/дружині та якими суб’єкт декларування володів, користувався не менше половини днів протягом звітного періоду. Навіть якщо такий чоловік/дружина більше не є членом сім’ї суб’єкта декларування.
Більше роз’яснень з питань декларування – в публічному Telegram-каналі НАЗК.
