Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 22 березня 2024 року на підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про визнання активів, що належать працівнику Київської митниці Держмитслужби, необґрунтованими, та стягнення їх в дохід держави.
Так, під час проведення моніторингу способу життя НАЗК встановило ознаки набуття необґрунтованих активів на понад 8,6 млн грн завідувачем сектору митного оформлення (Фастів) митного поста «Південний» Київської митниці Державної митної служби України.
У 2023 році мати посадовця придбала житловий будинок та шість земельних ділянок у передмісті Києва. Вона надала довіреність своєму синові та його дружині бути її представником з усіх питань, що стосуються власності на зазначені об'єкти нерухомості.
НАЗК встановило, що доходи та видатки матері-пенсіонерки вказують на неможливість придбати нерухоме майно за рахунок коштів, отриманих із законних джерел.
Водночас Національне агентство з'ясувало, що саме сім’я посадовця фактично користувалась та розпоряджалась майном, яке було придбане саме за дорученням працівника Київської митниці Держмитслужби.
Посадовець, який понад 25 років перебуває на державній службі та його дружина, яка до квітня 2023 року працювала в митних органах, також не мали законних доходів для придбання зазначених активів.