Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Починаючи з лютого 2024 року уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) склали шість протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, стосовно п’яти суддів місцевих та апеляційного судів Дніпропетровської, Миколаївської, Київської та Чернігівської областей.
Чотири протоколи складено за несвоєчасне подання без поважних причин щорічних декларацій (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП) та два протоколи – за несвоєчасне подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП).
Протоколи та інші матеріалами направлені, відповідно до вимог ст. 257-1 КУпАП, до місцевих загальних судів за місцем вчинення правопорушень для розгляду справи.
Зазначимо, що законодавство передбачає особливу процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, стосовно суддів – їх мають право складати виключно Голова та заступник Голови Національного агентства.
За несвоєчасне подання декларації без поважних причин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Натомість за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.