НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Допомагають з деталями для військової техніки  рф: компанію CK Birla Group внесено до міжнародних спонсорів війни  

Посилання скопійовано
Допомагають з деталями для військової техніки  рф: компанію CK Birla Group внесено до міжнародних спонсорів війни  

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло індійську компанію CK Birla Group до переліку міжнародних спонсорів війни. Причиною стало те, що CK Birla Group та її дочірня компанія National Engineering Industries Limited (NEI) (бренд NBC Bearings) допомагають російському ВПК заміщувати критично важливі європейські та американські деталі для військової техніки, а саме підшипники.

Підшипники – критична деталь для багатьох типів техніки: танків, інших броньованих і гусеничних машин та авіації. До того ж, підшипники необхідні для функціонування залізниці – основного способу російського військового постачання та й усієї російської логістики загалом. Попри видиму простоту цієї деталі, росіяни не здатні виготовляти підшипники достатньої якості та в достатній кількості. Тільки у 2020 році росія імпортувала підшипників на 419 млн. дол. США, і 55% цього обсягу походило з країн Європи та Північної Америки, а найперше з Німеччини – 16%. 

Після широкомасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року європейські та американські виробники підшипників залишили російський ринок. Через брак цих деталей Уралвагонзавод та Омськтрансмаш – головні танкобудівні й танкоремонтні підприємства рф повністю зупинилися. Значні проблеми виникли в конструюванні літаків, кораблів, підлодок та обслуговуванні поїздів.

Однією з компаній, що вирішила допомогти російському ВПК у побудові та відновленні російської армії вторгнення, стала CK Birla Group та її бренд підшипників NBC Bearings. Згідно митних даних, за період з квітня 2022 по березень 2023 частка NBC Bearings в імпорті підшипників з Індії до Росії становила 38,4%, на загальну суму $12,3 млн. Основним покупцем в Росії стала група компаній Европейская Подшипниковая Корпорация (ЕПК) – російський промисловий конгломерат, чия продукція активно використовуються в процесі виготовлення локомотивів, авіації, ракетних комплексів та іншої військової техніки.

“Російська військова промисловість напрочуд вразлива до санкцій, адже дуже залежна від імпортного постачання в кількох критичних сферах – оптиці, мікроелектроніці, сучасних верстатах і дещо несподівано – в підшипниках. Сьогодні ми вносимо в перелік міжнародних спонсорів війни одного з виробників і постачальників підшипників для російської військової техніки – корпорацію CK Birla Group. Ми закликаємо цю компанію та інших виробників товарів подвійного призначення відмовитись від постачання продукції в державу-терориста рф. Ви ще можете уникнути репутації гвинтика, чи то пак підшипника, путінської військової машини. Ніколи не пізно відмовитись від цього кривавого прибутку” – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Варто зазначити, що інша дочірня компанія групи CK Birla, виробник цементу Ultratech, уже потрапляв до санкційних новин, закуповуючи вугілля у російської СУЕК за юані задля обходу доларових санкцій.

Всі ці факти підтверджують підтримку та спонсорування російського тероризму компанією.

Докладно про те, які наслідки для компаній, які вносяться до переліку міжнародних спонсорів війни та продовжують працювати в рф, розповідаємо за посиланням.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Жовтня 2023
Занадто чорне золото: три найбільші китайські нафто-газові компанії НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни
2 Жовтня 2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди
2 Жовтня 2023
Вхід до Реєстру декларацій через технічні зміни в АЦСК Приватбанк частково обмежено
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр