НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Е-декларування знову під загрозою: КСУ розгляне справу про його відповідність Конституції

Посилання скопійовано
Е-декларування знову під загрозою: КСУ розгляне справу про його відповідність Конституції

Конституційний Суд України (КСУ) розгляне справу щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», які зобов’язують посадовців подавати е-декларації та наділяють Національне агентство повноваженнями щодо їх перевірки. Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до Президента України Володимира Зеленського та описав ризики можливого рішення КСУ в цій справі.

15 червня 2023 року КСУ відкрив провадження у справі за скаргою адвокатки – членкині Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо відповідності Конституції окремих положень Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, адвокатка оскаржує положення, які визначають коло осіб, що прирівнюються до суб’єктів декларування, зобов’язують посадовців щороку подавати електронні декларації та встановлюють щодо них види контролю.

“Визнання неконституційними положень Закону, що стосуються фінансового контролю, може повністю нівелювати процес е-декларування в Україні та унеможливить ефективну роботу антикорупційних органів. Це суттєво підірве досягнення у сфері протидії корупції та, як наслідок, негативно вплине як на фінансову підтримку міжнародних партнерів України, так і на її євроінтеграційні перспективи. Ухвалене в межах вказаної справи рішення КСУ, яке є обов’язковим і не підлягає оскарженню, може призвести до кризи у надзвичайно складний для країни час”, – йдеться в листі Олександра Новікова до Президента.

Нагадаємо, що майже три роки тому, 27 жовтня 2020 року, КСУ ухвалив рішення, яке на деякий час заблокувало е-декларування та роботу НАЗК і призвело до так званої “конституційної кризи” в державі. Розв’язати кризу тоді вдалося лише завдяки спільним зусиллям влади та громадськості.

“Декларування є одним з ключових антикорупційних інструментів. Наразі ми очікуємо відновлення парламентом обов’язкового декларування публічних службовців, на пріоритетності цього неодноразово наголошували й наші міжнародні партнери. Ми сподіваємося на об’єктивний і неупереджений розгляд справи Конституційним Судом. Водночас закликаю громадськість пильно стежити за перебігом справи. Адже фактичне визнання неконституційними подання та перевірки декларацій означатиме поразку України в антикорупційній боротьбі”, – додає Олександр Новіков.

Голова НАЗК також надіслав клопотання до КСУ з проханням залучити НАЗК до участі у розгляді справи, оскільки ухвалене рішення може негативно вплинути на діяльність Агентства. НАЗК готове надати суду вичерпні пояснення для повного та всебічного розгляду справи.

З текстом листа можна ознайомитись за посиланням.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Вересня 2023
НАЗК вітає відновлення подання звітів політичними  партіями  та їх перевірки: Президент підписав закон №3337  
26 Вересня 2023
Вдосконалення законодавства у сфері конфлікту інтересів: НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроектів 
26 Вересня 2023
До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Нацполіцію та ДБР
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр