НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди

02.10.2023
Інститут викривання працює: ВАКС ухвалив рішення про виплату винагороди

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вітає рішення першої інстанції Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо виплати винагороди викривачу. Таке рішення суд ухвалив 2 жовтня 2023 року.

Йдеться про затвердження угоди про визнання винуватості, яку укладено між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. Тут зазначається і про виплату винагороди викривачу, яка становить 13 млн 299 тис. 950 грн, що є першим позитивним рішенням. 

Варто зазначити, що вирок може бути оскаржено в Апеляційній палаті ВАКС протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Це без перебільшення історична подія, яка фундаментально закріплює формування культури викривання в Україні й стимулює викривачів повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати.  

Викривачу за законодавством винагорода виплачуватиметься коштом Державного бюджету України органами державного казначейства за процедурою безспірного списання.

Тож НАЗК покладається на органи державного казначейства в питанні забезпечення виконання судового рішення після набрання ним законної сили.

Нагадаємо, 6 вересня 2023 року НАЗК запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, свідками яких вони стали. Портал забезпечує цілодобовий відкритий доступ для подання повідомлень (у тому числі анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. 

Також НАЗК підготувало оновлені роз’яснення щодо правового статусу викривача. В них систематизовано ключові питання, що можуть виникнути у тих, хто викрив чи має намір викрити корупцію.

Викривання – це один із найдієвіших методів боротьби з корупцією. А ефективний засіб протидії їй – це своєчасна поінформованість компетентних органів про факти вчинення корупційних злочинів. Практика цивілізованих країн довела, що викривання корупції є основою для побудови безпечних і заможних суспільств.

У прозорому демократичному світі, зокрема у США, виплата винагороди викривачу є нормою і стимулює громадян до відповідальності. На відміну від США, наша країна тільки формує культуру викривання і тому критично важливо популяризувати її в Україні. Адже викривати - означає виявляти свідомість, турботу та доброчесність стосовно співгромадян.

Останні новини

30.01.2026
10:30
Повні перевірки: депутату Ужгородськоі міської ради повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 13,8 млн грн та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом
29.01.2026
12:44
Премія за інноваційні технології: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливі корупційні зловживання при проведенні конкурсу
10:18
НАЗК оновило роз’яснення для кампанії декларування за 2025 рік
28.01.2026
18:17
Ввечері 29 січня може бути обмежено доступ до Реєстру декларацій
11:48
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: антикорупційна експертиза та стратегічний аналіз корупційних ризиків
09:31
Електронне декларування 2026: ключові правила та практичні інструменти
27.01.2026
18:30
Цивільна конфіскація: АП ВАКС підтвердила законність стягнення у дохід держави 8,5 млн грн з подружжя митників та їх сина - посадовця райради
17:41
Прозорість законотворчості: що змінилося в роботі Верховної Ради України з введенням в дію Закону України «Про лобіювання»
13:26
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: повні перевірки декларацій
26.01.2026
16:39
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося шість днів
15:59
Державні програми соціальної підтримки українців: чи треба декларувати
14:00
Повні перевірки: керівнику ШЕУ Солом’янського району Києва повідомлено про підозру у недостовірному декларуванні
12:58
Віктор Павлущик: у 2026 році НАЗК зосередиться на системній та стратегічній роботі спільно з міжнародними партнерами у сфері розбудови доброчесності сектору безпеки та оборони
12:09
Повні перевірки: депутату райради на Закарпатті повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 8 млн грн та легалізації доходів, отриманих злочинних шляхом
23.01.2026
14:39
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: розбудова доброчесності у сфері оборони та безпеки
11:35
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: моніторинг способу життя і контроль щодо повноти заповнення декларацій
22.01.2026
17:04
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: спеціальні перевірки публічних службовців і контроль за своєчасністю подання декларацій
21.01.2026
11:38
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося десять днів
20.01.2026
15:45
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: державний контроль у сфері фінансування політичних партій
19.01.2026
18:15
Моніторинг способу життя: АП ВАКС залишила без змін рішення щодо цивільної конфіскації незаконних активів ексголови райради Рівненщини на 5,6 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua